Dolar : Alış : 8.3229 / Satış : 8.3379
Euro : Alış : 9.8906 / Satış : 9.9084
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2835 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ENERJİ SANTRALİNİ İSTEMEYEN KÖYLÜLERE CAHİL DENİLDİ

02 Ağustos 2018 - 1.043 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»ENERJİ SANTRALİNİ İSTEMEYEN KÖYLÜLERE CAHİL DENİLDİ
ENERJİ SANTRALİNİ İSTEMEYEN KÖYLÜLERE  CAHİL DENİLDİ

Bursa’nın Büyükorhan ilçesine bağlı Karaağız Mahallesi’nde yaşayan köylülerin, bölgeye yapılmak istenen biyokütle enerji santraline karşı başlattığı nöbet eylemi 37. gününde sürüyor. Yurttaşlar, Büyükşehir Belediye Meclisinin onay verdiği projenin iptalini isterken Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş’ın basına yaptığı açıklama tepki topladı. Hasan Taş, 37 gündür santrale karşı yaşam alanlarını savunan köylülere “cahil” dedi.

 

enbursa.com adi internet sitesinde yer alan habere göre, Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş’ın bölgeye yapılması planlanan biyokütle enerji santraline dair yaptığı açıklamalar tepki topladı. AS TV muhabirinin santral projesi ve köylülerin eylemiyle ilgili sorularını yanıtlayan Taş, nöbetteki köylülerin cahil insanlar olduğunu ve galeyana getirildiklerini iddia etti. Hasan Taş, açıklamalarının devamında “Biz burada ‘Biz yaptık oldu, herkes ne yaparsa yapsın’ diyecek kadar özellikle kötü olmayız.

Görevimiz gereği de bu uyumu sağlarız orada. İnsanların yüreği ferah olsun. Önümüzdeki hafta resmi evraklarla biz kendilerine duyuracağız, bir toplantı düzenleyeceğiz, o vatandaşlarımızı orada ziyaret edeceğiz. Şu ana kadar resmi prosedürü bekledik” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : https://www.evrensel.net/haber/358385/enerji-santralini-istemeyen-koylulere-belediye-baskani-cahil-dedi.

YAYINA HAZIRLAYAN : BÜLENT  ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika