Dolar : Alış : 6.7817 / Satış : 6.7939
Euro : Alış : 7.5654 / Satış : 7.5790
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa21°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2671 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Akıllı Telefonlar İçin Hava Kalitesi Uygulaması Geliştirildi

11 Temmuz 2018 - 746 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Akıllı Telefonlar İçin Hava Kalitesi Uygulaması Geliştirildi
Akıllı Telefonlar İçin Hava Kalitesi Uygulaması Geliştirildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı vatandaşların bulundukları konumlardaki hava kalitesi değerlerini  öğrenmelerini sağlayan bir uygulama geliştirdi.

 

 

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre akıllı telefonlar için geliştirilen ”Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı” uygulaması ilk olarak Android telefonlar için kullanıma sunuldu. Uygulamanın iOS versiyonu da yakın zamanda yayınlanacak.

Uygulama ile ulaşılan veriler “Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı” içinde yer alan 300 hava kalitesi ölçüm istasyonundan elde edilen ölçüm sonuçlarına dayanıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk bakanlığın konu ile ilgili açıklamasında şu değerlendirmeyi paylaştı;

“Mobil uygulama ile konumunuza en yakın ölçüm istasyonunun ölçüm değerlerinin öğrenilmesi, güncel hava kalitesine göre aktivite önerilerinin görüntülenmesi ve ölçüm istasyonu ile ilgili hem fotoğraf hem de konum bazlı bildirim gönderilebilmesi sağlandı. Vatandaşımız temiz hava soluma ve soluduğu havanın kalitesini bilme hakkına sahip.”

Mustafa Öztürk açıklamasında ayrıca uygulamada da yer alan hava kalitesi değerlerinin Avrupa Birliği normlarına göre belirlendiğini ve Türkiye’deki hava kalitesi izleme istasyon sayısının 2018 yılı sonuna kadar 330’a ulaşacağı bilgilerini de verdi.

Kaynak : http://yesilekonomi.com/surdurulebilirlik/cevre-bakanligi-akilli-telefonlar-icin-hava-kalitesi-uygulamasi-gelistirdi
BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika