Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3261 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ben titanyum dioksit nano teknolojik bir boyayım

23 Kasım 2021 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Bilim»Ben titanyum dioksit nano teknolojik bir boyayım
Ben titanyum dioksit nano teknolojik bir boyayım

Titanyumdioksit adında bir madde var. ve bu maddenin ne kadar tehlikeli bir madde olduğunu kendisinden duyalım . Ben titanyum dioksit . Merhaba! Ben Titanyum Dioksit Atom altı çalışan nanoteknolojik bir boyayım. Nem dengeleyici olarak da işlem görebilirim. Boyutum çok küçücük olduğu için sizin DNA yapınızı bile bozabilecek kadar tehlikeliyim ama çok sevimli değil miyim? İçinde bulunduğum abur cuburun Ambalajıma bir bakar mısınız, ne kadar usluyum. E he Çocuğunuz bu ürünü aldığı zaman o tazecik hücrelerine nüfuz edebilecek şekilde üretildik.

Hani gördüğünüz leke tutmayan duvar boyaları var ya, lekeyi yok eden. İşte o benim sayemde hep. Atom altıyım ben. Evinizde benim gibi bir canlı ile yaşıyorsunuz aslında. Milyonlarca küçücük ve sevimli nanoteknolojik parçacıklar… Biz bir aileyiz…

Mesela bir öğrenci. bizim için şöyle der; “Beyazlarınız için aldığınız deterjanlar aslında lekeyi çıkarmıyor. İçinde bulunan titanyum dioksit ile beyaza boyuyor.” Bizler diş macunlarında da bulunuruz, dişlerinizi beyazlatmada görev üstleniriz. Oradan da artık vücudunuzun neresine gidersek orasını işgal eder bitiririz. !!

Biz Atom Altıyız… Ahir zamanın en tehlikeli buluşuyuz ama sevimliyiz !  Haaa… Bu arada… Uluslararası kodum ise E 171’dir. Titanyum Dioksit İçeren Bazı Ürünleri size aktarayım.  Falım sakızlarda titanyum dioksit var. Hamilelere verilen demir ilacı Ferrum fort da titanyum dioksit var.“Rabelis” adlı tablet ilaçta boyar madde olarak titanyum dioksit var. “Fludex” adlı ilaçta  “Dolorex” adlı ilaçta, Biobellinda bb cream da CI77891 koduyla titanyum dioksit var . Emedur tablet 200 mg ilaçta A-ferin adlı ilaçta boyar madde olarak titanyum dioksit var. BİM a.s nin çocuk diş macununda Cl 77891 koduyla titanyum dioksit var. Faks el sabununda CI 77891 koduyla titanyum dioksit var. Soğuk algınlığı ve grip için verilen “Dolven” film kaplı tablette boyar madde olarak titanyum dioksit (E171) var..  Majezik adlı ilaçta titanyum dioksit var. Paradontax adlı diş macununda “titanyum dioksit” maddesi var. Sensodyne naneli diş macununda titanyum dioksit var. Sebamed in pişik kremimde titanyum dioksit var.  

Signal dış macunu CI 77891 koduyla titanyum dioksit var. Dove sabunda da Cl 77891 olarak var.  Macrol antibiyotikte , Panten şampuanda, Garnıer BB kremde Cl 77891/TITANIUM DIOXIDE olarak var. ALERİNİT adlı ilaçta var. Ketavel adlı ağrı kesicide var. Glıss şampuanında da,  hamilton güneş kreminde titanium dioxide var.  Sağlık Bakanlığının çocuklara dağıttığı diş macununda da titanyum dioksit var. Diadermin bb kremde de , Aquas ve vivatinell bebek güneş kreminde titanyum dioksit var.  Sensodny promine 6 12 yaş diş macununda, Himalaya marka cilt maskesinden titanium dioxide var.  reflor probiyotıkte e171var . Apireks cold & flu da E171 var. Maybelline colossal kajal göz kaleminde var. İburamin cold da da titanyum oksit var, Neutrogena deep clean yüz maskesinde titanyum dioksit var. Sebamedin güneş kreminde,  Bonibonlarda da var. “Medlukast” isimli ilaçta “boyar madde olarak titanyum dioksit “içerir diyor. Crebros adlı ilaçta yardımcı madde olarak titanyum dioksit var. Nivea lip butter dudak nemlendiricisinde var. Lev-end isimli epilepsi ilacı. Risperdal isimli psikiyatri ilacında var.

 Kolesterol hapı olan TARDEN’DE boyar madde olarak titanyum dioksit içerir, yazıyor. Sesu rol on ağda da var. Ersag güneş kreminde titanyum dioksit var. Kağıt havlu, tuvalet kağıdı, kağıt, mendiller.. bunlarda boş yere etikette aramaya gerek yok bence. Bunlar %100 selülozdan üretiliyor ama işlenme aşamasında ağartılırken hangi yöntemle, maddeyle ağartılıyor bu önemli. Bu bilgiyi de etikette bulamayız. Pepticer adlı mide ilacında hem jelatin hemde titanyum dioksit var. Nootropil isimli ilaçta E171 koduyla yazılmış,  Oriflimenin diş macununda, LR markalı kozmetik ürünlerinin birçoğunda var.

Dudak nemlendiricisi Ruj ve Diş macunu Rollon da var. Hamilelik için verilen bulantı hapında da var (ZOFER 4 mg tablet) , Çoğu sakızın içinde titanyum dioksit vardır. A101 de ve Bim de ki dışı beyaz bademli çikolatalı şekerde var. LANSOR Mide ilacında var.  Sonuç olarak çok çok fazla üründe titanyum dioksit var ve bu ürünün çeşitli zararları var sizlerde evinizdeki ürünleri inceleyebilirsiniz. Bilinçli toplum olmayı bilelim ..     Özel habere ; Cem Bayram SEÇEN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika