Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3261 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çevre Dostu Ürünlerle Enerji Tasarrufunda Maksimum Verim Sağlamak Mümkün

12 Ocak 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » ÇEVRE»Çevre Dostu Ürünlerle Enerji Tasarrufunda Maksimum Verim Sağlamak Mümkün
Çevre Dostu Ürünlerle Enerji Tasarrufunda Maksimum Verim Sağlamak Mümkün

Teknolojiyi takip eden ürünleriyle enerji kullanımını verimli ve dengeli hale getirerek karbon ayak izini küçülten E.C.A., sürdürülebilirliğe katkı sağlamanın yanı sıra kullanıcısının cebini de düşünüyor.

Günümüzde enerji tüketiminin azaltılması ve sürdürülebilir enerji yönetimi politikalarının uygulanması, dünyanın geleceğine en büyük yatırımlardan biri olarak kabul ediliyor. Küresel ısınmanın yarattığı hasarın önüne geçmek adına alınacak bireysel önlemler ise giderek daha önemli hale geliyor.

Isıtma-soğutma sektöründe 35 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren E.C.A.’nın sürdürülebilirliğe katkı sağlayan ürünleri, kullanıcısına da enerji tasarrufunun en pratik halini sunuyor. Yoğuşmalı kombiler, Felis Kazan, Poly ve Circle oda termostatları ve Spylos serisi duvar tipi klimayla enerji verimliliğini üst düzeyde tutan E.C.A., kullanıcı bütçesine katkı sağlama noktasında da maksimum hassasiyet sağlıyor.

Yoğuşmalı kombiler ile kabarık faturalara son

Kış mevsiminde yaşam alanlarının ısınması için gereken enerjiyi yoğuşmalı kombiler ile sağlayan E.C.A., % 107,5 verimle çalışarak tasarrufu mümkün kılıyor. Sıcaklık ayarının düşük tutulması sayesinde yakıt tasarrufu imkanı veren yoğuşmalı kombi, düşük NOx ve CO2 emisyonları sayesinde ise sürdürülebilirliği sağlayıp karbon ayak izini küçültüyor. Ürünün ErP yönetmeliğine uygun A enerji verimlilik sınıfı yapısı, faturaları daha ekonomik kılıyor.

Düşük atık gaz emisyonu ile çevreci çözüm: Felis kazan

Merkezi ısıtma sistemleri için, E.C.A. Ar-Ge merkezi tarafından tasarlanan ve geliştirilen Felis kazanlar, düşük atık gaz emisyon değerleri ile çevreci ve Avrupa normlarını sağlayan yüksek verimlilik sağlıyor. Felis serisi kazanların en önemli özelliği ise E.C.A. Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen entegre baca klapesi sayesinde daha küçük baca çapı ve düşük baca maliyeti ile tasarruf ve ilk yatırım avantajı sağlaması. Felis kazanlar yüzde 19’a varan modülasyon oranı sayesinde, ihtiyaç yoğunluğuna göre gaz tüketim oranını ayarlayarak mevsim geçiş aylarında büyük tasarruf sağlıyor.

Cep yakmayan doğa dostu ısı yönetimi

E.C.A., soğuk havalarda kombilerin daha verimli çalışması için geliştirdiği Poly ve Circle oda termostatları ile ortamın sıcaklığını sabit seviyede tutuyor. Tasarruf özelliğiyle öne çıkan oda termostatları fazla yakıt tüketiminin önüne geçtiği için ısınma giderlerini düşürerek ev ekonomisini destekliyor. Kombi ve kazan ısıtma ürünlerine bağlanan ürünler gerek konut tipi bireysel kullanımlarda gerekse ofis gibi ticari alanlardaki merkezi sistem uygulamalarında ısıtma cihazlarının çalışmasını düzenleyerek bu alanların ideal biçimde ısıtılmasına yardımcı oluyor.

Çevre dostu profille sürdürülebilir soğutma

E.C.A.’nın doğayı ve insanı düşünen Spylos serisi duvar tipi kliması, ErP yönetmeliğine uygun A++ enerji verimlilik sınıfı yapısıyla ve içerdiği inverter donanımıyla soğutma konforunu artırıyor, enerji tüketimini azaltıyor, ortalama tüketim değerleri ile kullanıcısının yüzünü güldürüyor. Gelişmiş kompresor frekansı sayesinde sessiz çalışma kabiliyeti olan Spylos, R32 soğutucu gaz ile yüksek verimli, sürdürülebilir ve çevre dostu bir profil çiziyor.

KAYNAK : https://www.enerjigazetesi.ist/cevre-dostu-urunlerle-enerji-tasarrufunda-maksimum-verim-saglamak-mumkun/

HABER : BÜLENT ÖZGEN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika