Dolar : Alış : 32.4626 / Satış : 32.5211
Euro : Alış : 34.5266 / Satış : 34.5888
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3251 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çin Donanmasından ABD’ye mesaj “biz normal operasyonlarımıza dönüyoruz” olmuş

17 Aralık 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Çin Donanmasından ABD’ye mesaj “biz normal operasyonlarımıza dönüyoruz” olmuş
Çin Donanmasından ABD’ye mesaj “biz normal operasyonlarımıza dönüyoruz” olmuş

Çin Donanması Güney Çin Denizi’nde uluslararası sularda seyreden Amerikan İnsansız Denizaltı aracına el koydu. Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon, aracın geri verilmesi için diplomatik kanalları kullandı ama şimdilik sonuç alamadı. Çin Donanması Güney Çin Denizi’nde uluslararası sularda seyreden Amerikan İnsansız Denizaltı aracına el koydu. Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon, aracın geri verilmesi için diplomatik kanalları kullandı ama şimdilik sonuç alamadı.

Pentagon, Çin’den olayın tekrar edilmemesini isterken Pentagon sözcüsü Jeff Davis, bu hareketin uluslararası hukuk ile bağdaşmadığını söyledi. Davis, muhabirlere yaptığı açıklamada, Çin’e ait askeri gemi tarafından durdurulduğu sırada Amerikan donanmasına ait oşinografik araştırma aracının Filipinler’in Subic Koyu’na 93 km uzaklıkta olduğunu kaydetti. Albay Davis, birkaç defa aracın köprüden köprüye iletişim kurmaya çalıştığını, ama Çinlilerin gerekçe göstermeden talebi geri çevirdiğini vurguladı.

Sözcüye göre, Çinliler’den gelen mesaj “biz normal operasyonlarımıza dönüyoruz” olmuş. Pentagon, 150 bin dolarlık aracın deniz su sıcaklığı, tuzluluk oranı, suyun berraklığı ve seslerin deniz suyunda ne kadar hızlı yayıldığına dair ölçümler yaptığını belirtti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika