Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3261 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dünya’da Onaylanan İlk Uçan Otomobil

20 Şubat 2021 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Bilim»Dünya’da Onaylanan İlk Uçan Otomobil
Dünya’da Onaylanan İlk Uçan Otomobil

Çinli otomotiv şirketi Geely bünyesinde yer alan Terrafugia, yıllardır üzerinde çalıştığı ilk uçan araba için adımını attı. Terrafugia, 10 yıldır çalışmalarını sürdürdüğü uçan arabası Transition için Amerikan Havacılık Dairesi‘nden onay aldı.Amerikan Havacılık Dairesi (FAA) tarafından Transition‘a verilen izin kapsamında, şirket geliştirdiği uçan arabayı ilk etapta uçak olarak kullanabilecek.

Terrafugia tarafından, uçan araba konseptinde üretilen Transition’un, araba olarak yollara çıkabilmesi için ise biraz daha beklemesi gerekecek. İddialara göre Transition’a gerekli iznin 2022 yılında verileceği belirtiliyor.100 beygir gücündee Rotax 912iS motora sahip Transition, saatte 161 kilometre hıza ulaşabiliyor. Ayrıca, pervaneleri bulunan uçak, havalandığı takdirde 10 bin feet irtifaya kadar yükselebiliyor. Şirket yetkilisi Kevin Colburn konuyla ilgili açıklamasına göre, uçan arabının 80 günlük test uçuşları tamamlandı ve tüm denemeler başarıyla geçti.

FAA tarafından alınan izin kapsamında ilk başta uçak olarak kullanılacak Transition, 2022 yılından itibaren yollara çıktığı takdirde üretim amacına uygun olarak geleceğin otomobili komunda yer alacak. Hab: Cem Bayram SEÇEN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika