Dolar : Alış : 32.5000 / Satış : 32.5586
Euro : Alış : 34.6207 / Satış : 34.6830
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3256 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Genel Başkanın Belirlediği Değil Halkın İradesiyle Seçilen Belediye Başkanları, Meclisleri Olmalıdır!

28 Ağustos 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Genel Başkanın Belirlediği Değil Halkın İradesiyle Seçilen Belediye Başkanları, Meclisleri Olmalıdır!
Genel Başkanın Belirlediği Değil Halkın İradesiyle Seçilen Belediye Başkanları, Meclisleri Olmalıdır!

2023 Genel Seçimleri üzerinden geçen 3,5 aylık süre, seçimlerde kendilerinin unutulduğunu düşünen hemşehri derneklerini harekete geçirdi. Bursa’da 7 bin civarında bulunan STK’lar ise siyasi iradenin değil vatandaşın hür iradesiyle belirlenmiş “Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyelerini”  2024 Mahalli İradeler Seçimlerinde aday olarak görmek istiyor. Bursa Artvinliler Konfederasyonu da bu taleple Merinos Tren İstasyonu Tesislerinde “Birlik ve Beraberlik” gecesi düzenledi.

Geceye Konfederasyon yönetimi dışında siyasiler, muhtar adayları ve STK’lar büyük ilgi gösterdi. Bursa Artvinliler Konfederasyonu Başkanı Fetanet Yıldırım; Artvinli olmanın her zaman haklı gurunu ve onurunu yaşadıklarını belirterek; “Kayıtlı üyemizin 38 bine ulaştığı Bursa’nın aslında en büyük STK’sın biz olduğumuzu söylemekte bir sakınca görmüyorum. Bursa’da bizim ölçeğimizde dernek olarak Bursalıların dağ bölgesinin bir çatı altında toplandığı DAĞ-DER ile Balkan coğrafyasının bir çatı altında toplandığı BAL-GÖÇ var.

Bugün bizler burada Konfederasyon olarak görüşlerimizi belirtmek için toplandık. Derneklerin amacı hemşehrilerinin yaşadığı günlük sorunları yumuşatarak yapabiliyorsa kökten çözümle ortadan kaldırarak onlara yardımcı olmaktır. ARKON olarak da amacımızın dışına çıktığımız görülmemiştir.” dedi.

Başkan Fetanet Yıldırm; “2023 Genel Seçimlerinde üyelerimizden milletvekili adayı olmak isteyen arkadaşlarımıza hangi siyasi görüşü benimsediğini sormadan her türlü desteği verdik. İki partinin dışında, oda istediğimiz noktada listelerde yer bulamamasına rağmen hemşehrilerimize her türlü desteği verdik. Yaşadığımız bu tecrübe bizleri bu toplantıyı yapmamızı da zorunlu kıldı. Biz 2024’de Artvinliler olarak geç kalmak istemiyoruz. Bu dönemde hemşehrilerimizi 17 ilçede tek vücut olarak nereye daya olursa olsunlar, hangi partiden olursa olsunlar destekleyeceğiz.

Artvin nüfusu Bursa’da ağırlığı çok fazlada olsa yeni nesil, 3 kuşak kendini öz Bursalı olarak kabul ediyor, biz ARKON olarak da bu üst kimliği bizlere sorulduğunda “BURTVİN’liğiz” diyerek destekleyen bir derneğiz.” dedi.

“ARTVİNLİLERİ ARTIK BÖLEMEYECEKSİNİZ!”

Yıldırım gelen misafirlere hitaben sözlerine; “Biz ARKON olarak bir partinin genel merkezi yada genel başkanı tarafından belirlenen bir kişinin belediye başkanı, belediye meclis üyesi yada muhtar olmasını değil, vatandaşlarımızın gönlünde yatan kişinin bu ünvanlarla aday olmasını arzu ediyoruz. Eğer bir insan siyaset yapmak için yola çıktıysa onun arkasında halk olmalı. Vatandaşının derdine katık olmalı siyasetçi. ARKON olarak biz bunun kavgasını veriyoruz. 2018/2019/2023 seçimlerinde siyasi partilere yön verenler Bursa’daki yoğun Artvin nüfusunu yok sayarak bizlerin onurunu kırmıştır!

ARKON olarak her yaş gurubuna çocuğundan yaşlısına kadar ne derdi varsa sanki kendi evladımız sanki kendi ana babamız gibi onların derdine derman olmaya koşarak giden gönül adamlarıyız. ARKON olarak biz siyaset üstü bir kurumuz ama Bursa’da ağırlığı hissedilen bir nüfusa sahip olmamıza rağmen 20 milletvekili içinde bir Artvinli hemşehrimizin olmaması bizleri kırmıştır.

Tüm partilerimize eşit mesafedeyiz ama partilerin emri vakilerine de artık geçit vermeyeceğiz! Fetanet Yıldırım olarak hiç bir makama aday değilim. Artvinlilerin artık bölünmesine izin vermeyeceğiz! ” dedi. Haber ; Cem Bayram SEÇEN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika