Dolar : Alış : 31.1201 / Satış : 31.1761
Euro : Alış : 33.6543 / Satış : 33.7149
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3238 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gerçeğini aratmadı! “Her zaman hazır olmalıyız”

15 Ağustos 2021 - kez okunmuş
Ana Sayfa » ÇEVRE»Gerçeğini aratmadı! “Her zaman hazır olmalıyız”
Gerçeğini aratmadı! “Her zaman hazır olmalıyız”
Bursa’da, deprem tatbikatı için depreme dayanıksız ve önceden boşaltılmış 4 katlı bina, yıkıldı. 80 kişilik arama- kurtarma ekibi ise yıkılan binada güvenli bölgelerde senaryo gereği kalan 2 kişiyi enkazdan çıkardı.

Gerçeğini aratmadı! "Her zaman hazır olmalıyız"

İnegöl Belediyesi, gerçeğini aratmayan deprem tatbikatı düzenledi.

Gerçeğini aratmadı! "Her zaman hazır olmalıyız"

‘Enkaz ve yaralı kurtarma’ tatbikatı için Yeniceköy Mahallesi’ndeki depreme dayanıksız ve boşaltılan 4 katlı binada oluşturulan güvenlikli alanlara 2 kişi yerleştirildi.

Daha sonra binanın son 2 katı, iş makineleriyle yıkıldı. 80 kişilik İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma (İNDAK) ekibi, senaryo gereği enkaz altında kalan 2 kişiyi kurtarmak için çalışmalara başladı. Eğitimli arama köpeklerinin yer tespitini yaptığı mahsur kalan 2 kişiye, yoğun çaba sonucu ulaşıldı. Bu kişiler, sedyeyle dışarı çıkarıldıktan sonra tatbikat tamamlandı.

Tatbikatı değerlendiren İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “1999 yılında Marmara depremini yaşadık. Deprem sonucu pek çok vatandaşımızı kaybettik.

Afetlerle ne kadar yüzleşebilirsek ne kadar eksiklerimizi giderebilirsek ne kadar vatandaşlarımızın bu konudaki bilincini, eğitimini, farkındalığını artırırsak o kadar mücadelede başarılı olmuş olacağız.

Gerçeğini aratmadı! "Her zaman hazır olmalıyız"

Belediyemize ait depreme dayanıklı olmayan binamızın yıkımını yapacağız. Gönüllülerden oluşan İNDAK ekibinin gerçeğe özdeş kurtarmalarını görmüş olacağız. Afetin olabilmesine karşı her zaman hazır olmalıyız” dedi.

Gerçeğini aratmadı! "Her zaman hazır olmalıyız"

İnegöl Kaymakamı Eren Arslan ise “Şu gerçeği kabul etmemiz lazım, dünyada son yıllarda yaşanan doğal afetler, hayatımızın bir parçası haline geldi.

Bazı afetlerden kaçınmak bizim elimizde değil. Depremi durduracak bir gücümüz yok.

Depreme karşı alınacak tedbirler almak, depreme dayanıklı yapılar yapmak bizim elimizde. Bu tür olaylara toplum olarak hazırlıklı olmalıyız” diye konuştu.

KAYNAK : https://www.cnnturk.com/turkiye/gercegini-aratmadi-her-zaman-hazir-olmaliyiz?utm_source=insider&utm_medium=web_push&utm_campaign=10.45_depre&webPushId=MTEyMDUx&page=9

HABER:BÜLENT ÖZGEN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika