Dolar : Alış : 18.5589 / Satış : 18.5923
Euro : Alış : 18.3543 / Satış : 18.3873
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3063 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 20 Kasım 2017

Glokal DAF İkitelli servisi hizmete girdi

Türkiye otomotiv sektörünün en hızlı büyüyen segmentlerinden biri olan ağır ticari araç pazarına, Doğan Holding bünyesinde kurulan Glokal Motorlu Araçlar Pazarlama ile iddialı bir giriş yapan DAF, İkitelli’de tesisini törenle açtı.
DAF marka çekici ve kamyon modelleri için 3 bin 300 metrekare alanda hizmet verecek olan tesisin  açılış kurdelesini Glokal Motorlu Araçlar Pazarlama AŞ Yönetim Kurulu Murahhas Aza ve Genel Müdürü Ümit Karaarslan, Operasyon Direktörü İsmail Şimşek, Orhanlı Şube Müdürü Ersin Turhan Kundak birlikte kesti.

Dünya’nın en iyi üreticileri arasında yer alan DAF ile geniş kapsamlı bir anlaşma yapan Doğan Holding bilindiği gibi Suzuki ile de otomotiv sektörüne sürpriz bir  geri dönüş yapmıştı.

Glokal  A.Ş. Anadolu Yakasında Koşuyolu’nda bulunan merkezi ve Orhanlı-Tuzla mevkiinde yaklaşık bin 800 metrekare alanda satış ve servis hizmeti veriyor. DAF son olarak İkitelli’de DAF marka çekici ve kamyon modelleri için 3 bin 300 metrekare alanda hizmet verecek tesisini törenle açtı.
DAF müşterileri için yeni bir cazibe merkezi açmaya çalıştıklarını belirten Glokal Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Murahhas Aza ve Genel Müdürü Ümit Karaarslan “DAF Amerika’da bir numara. Avrupa’da da ilk üçte. Yenilenen ürün gamıyla DAF’ı Türkiye’de yeniden doğuşunu gerçekleştiriyoruz” dedi.
Karaarslan, Glokal olarak Türkiye’de DAF araçların yüzde 50’sini satmayı hedeflediklerini açıkladı.

Yüzde 7 yakıt ekonomisi

DAF ailesinin yeni üyeleri CF ve XF bünyesinde barındırdığı teknoloji ve inovasyonlarla daha fazla verimlilik ve daha fazla sürüş konforu sunduğunu söyleyen DAF Glokal Motorlu Araçlar Pazarlama Operasyon Direktörü İsmail Şimşek, ”DAF, pazar ihtiyaçlarına yönelik olarak, toplam sahip olma maliyetini düşürdü. Avrupa’da yapılan testlerde bir önceki versiyona göre 7,2 ve 7,4 oranında daha düşük yakıt tüketimi tespit edildi. Bu da yakıt tüketiminde yüzde 27-28 lt tasarruf sağlanması anlamına geliyor. Avrupa ile birlikte Türkiye pazarına sunulacak yeni ürünler müşterisine çok sayıda avantaj sağlayacak. DAF ailesinin yeni üyeleri CF ve XF bünyesinde barındırdığı teknoloji ve inovasyonlarla daha fazla verimlilik ve daha fazla sürüş konforu sunuyor. Yüzde 7’ye varan yakıt ekonomisi küçümsenemeyecek kadar önemli bir değer” dedi.

Konfor seviyesi arttı

DAF’ın yeni modellerinin sadece sunmuş olduğu yakıt ekonomisiyle değil konforuyla da fark oluşturduğuna dikkat çeken DAF Glokal Motorlu Araçlar Pazarlama Operasyon Direktörü İsmail Şimşek ”Yeni CF ve XF aynı zamanda sunmuş olduğu konfor seviyesiyle şoförün de yüzünü güldürüyor. Nakliyeciye yılda 4 bin Euro kazandırıyor” diye konuştu.  90 bin olan bakım aralığının 150 bin kilometreye uzatıldığın dikkat çeken Şimşek ”Bu durum müşterilerin toplam sahip olma maliyetini düşürüyor. Yeni CF ve XF yüksek verimlilik seviyesiyle işletmenin yıllık karlılığını arttırıyor. Yüzde 7’ye varan yakıt ekonomisi kamyon başına yılda 3 bin Euro, 100 kg ek yük, yılda kamyon başına 600 Euro ve 200 bin km servis aralığı ise yine yılda 250 Euro olmak üzere kar anlamına geliyor” dedi

Glokal büyümesini sürdürüyor

Suzuki ve Piaggio Vespaile otomotiv, motosiklet ve deniz motorları sektörüne hızlı bir giriş yapan Doğan Holding, ağır vasıta pazarında da Glokal ile büyümesini sürdürüyor.  Glokal Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş.Yönetim Kurulu Murahhas Aza ve Genel Müdürü Ümit Karaarslan ”Son iki yıldır özellikle lojistik sektöründe yaşanmakta olan daralmaya rağmen 2018’de projelerin artmasıyla beraber Türkiye’de ağır ticari araç pazarının da gelişmesine paralel olarak Glokal A.Ş.’nin de büyümesini arttıracak. Ekim 2016’da resmi olarak faaliyete geçtik. Biz ilk önce Anadolu yakasında Orhanlı-Tuzla mevkiinde yaklaşık 1.800 m2 alanda satış ve servis hizmetine başladık. Ayrıca Glokal  A.Ş. olarak Koşuyolu’nda bulunan merkezimizde de satış hizmeti vermeye devam ediyoruz. Şu anda bulunduğumuz lokasyonda DAF marka çekici ve kamyon modelleri için 3.300 m2 alanda hizmete başlıyoruz. Diğer illerde de, başta Güney Anadolu olmak üzere gelişimimizi sürdürmeyi planlıyoruz. 2018’e kadar yüzde 6 olmasını hedeflediğimiz Pazar payımızı, 2019 yılında yüzde 10 seviyelerine çıkartmayı hedefliyoruz.İyi eğitimli personel ve kaliteli çözümler kadar iyi, güçlü ve kaliteli bir ürün de mutlak başarı için şart” diye konuştu.

Karlılık artıyor

DAF ailesinin yeni üyeleri CF ve XF bünyesinde barındırdığı teknoloji ve inovasyonlarla daha fazla verimlilik ve daha fazla sürüş konforu sunduğunu belirten Karaarslan ”Yüzde 7’ye varan yakıt ekonomisi küçümsenemeyecek kadar önemli bir değer. Sadece sunmuş olduğu yakıt ekonomisiyle araç sahibinin yüzünü güldürmekle kalmayan yeni CF ve XF aynı zamanda sunmuş olduğu konfor seviyesiyle şoförün de yüzünü güldürüyor. Yeni CF ve XF yüksek verimlilik seviyesiyle işletmenin yıllık karlılığını arttırıyor. Yüzde 7’ye varan yakıt ekonomisi kamyon başına yılda 3.000 Euro, 100 kg ek yük yılda kamyon başına 600 Euro ve 200.000 km servis aralığı ise yine yılda 250 Euro olmak üzere kar anlamına geliyor. Sürücüler için de kabinde, konfor için her şey düşünülmüş. Yine DAF’a özel trafik sıkışıklığını algılayıp sizin ona göre hızınızı ayarlama imkanı veren bir uygulama da düşünülmüş. Bakım aralıkları 90 bin km’den 150 bin km’ye çıktı” dedi.

HABER ve FOTOĞRAFLAR: MURAT İLTER

 

 

Firma Fotoğraf Galerisi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika