Dolar : Alış : 32.0060 / Satış : 32.0636
Euro : Alış : 34.6590 / Satış : 34.7215
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3249 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İklim değişikliği Rusya’nın Rikarpi köyüne 50’den fazla kutup ayısı’nı indirdi

07 Aralık 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » ÇEVRE»İklim değişikliği Rusya’nın Rikarpi köyüne 50’den fazla kutup ayısı’nı indirdi
İklim değişikliği Rusya’nın Rikarpi köyüne 50’den fazla kutup ayısı’nı indirdi

Rusya’nın kuzeyindeki Rikarpi köyüne 50’den fazla kutup ayısının yaklaşması nedeniyle kamusal alanlardaki tüm etkinlikler iptal edildi, okullara koruma verildi.Uzmanlar Çukotka Özerk Okrugu’ndaki köyün kutup ayılarının istilasına uğramasının arkasında iklim değişikliği olabileceğini söylüyor.

Ayılar köyün yakınlarında yemek arıyor.Kutup ayıları normalde Rikarpi’nin 2,2 kilometre uzağındaki Schmidt burnunda yaşıyor. Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) uzmanı Mikhail Stişov bölgenin mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklıkla karşı karşıya olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Buz tabakası ayıların ağırlığını taşıyabilecek seviyede olsaydı en azından bir kısmı denize giderek orada avlanırdı.”

Bölgedeki buzulların ayıların avlanmasına olanak sağlayacak büyüklük ve kalınlıkta olmaması nedeniyle hayvanların denizde avlanamayarak karada yiyecek aradığı belirtiliyor. Bazı uzmanlar ise köyde son yıllarda çok sayıda benzer vaka yaşanması nedeniyle köyün terk edilmesi gerektiğini belirtiyor. Ria Novosti’ye konuşan Rikarpi Ayı Denetleme Programı Başkanı Tatyana Minenko, 56 ayı tespit ettiklerini söyledi ve “Aralarında hem yetişkinler hem yavrular var. Dişi ayıların her yaştan yavrusu var” dedi. Haber: Cem B.Seçen

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika