Dolar : Alış : 27.0020 / Satış : 27.0507
Euro : Alış : 28.7571 / Satış : 28.8090
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3201 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Isparta Belediyesi önce iğneyle vurdu, sonra çöpe attı! Vahşet.!!

12 Şubat 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Isparta Belediyesi önce iğneyle vurdu, sonra çöpe attı! Vahşet.!!
Isparta Belediyesi önce iğneyle vurdu, sonra çöpe attı! Vahşet.!!

Isparta’da sokak köpeğinin belediye görevlilerince uyuşturucu iğne atan tüfekle vurulduktan sonra sürüklenip, çöp kamyonuna atıldığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı. Isparta Hayvan Koruma Derneği’nce olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı. Belediye Başkanı Sezayi Çakır, köpeğin iyi olduğunu belirterek, “Gereken soruşturma açılmış, idari ve hukuki işlem yapılmıştır” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 5c62ae8161361f3580415c22.jpg

Olay, 7 Şubat’ta, merkeze bağlı Kuleönü beldesinde meydana geldi. KuleönüBelediyesi Temizlik İşleri ekiplerinin, evin ahırına kaçan köpeği uyuşturucu tüfekle vurduktan sonra yerde sürükleyip, çöp kamyonuna atarak, götürdüğünedair görüntüler, sosyal medyada yayıldı. Görüntüleri sosyal medyada paylaşanIsparta Hayvan Koruma Derneği üyeleri, olayla ilgili savcılığa da suç duyurusunda bulundu.

‘KÖPEĞİ ÇÖPLÜKTE BULAMADIK’ Isparta Hayvan Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Sabri Kocabaş,beraberindeki ekiple kendilerine gelen ihbar üzerine bölgeye gittiklerini,güvenlik kamerası görüntülerini izledikten ve detaylı araştırma yaptıktan sonra savcılığa şikayette bulunduklarını söyledi. Kocabaş, “Köpeğe önce uyuşturucu iğne atılıyor daha sonra sürükleyerek, çöp kamyonuna atıyorlar. Çöp kamyonunda presliyorlar.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Vurulan-kopek-cop-kamyonuna-atilmis-201902121407.jpg

Çöplüğe gittik ama köpeği bulamadık. Sadece tek vurulan hayvan olmadığını ve 1 haftadır yapıldığını öğrendik. Oradaki vatandaşlar genelde geceleri vurulduğunu söylüyor. Biz de olayın yakın takipçisiyiz. Barınağı olmayan belediyelerde gizlice benzer katliamlar yapılıyor. Belediyeler ceza kapsamına alınmadığı ve görevini yapmadığı sürece bu görüntüleri görmeye devam edeceğiz” dedi.

BAŞKAN ÇAKIR: İDARİ VE HUKUKİ İŞLEM YAPILDIKule önü Belediye Başkanı Sezai Çakır ise olayla ilgili yayımladığı açıklamada,şunları kaydetti: “Geçtiğimiz günlerde kasabamızda yaşanan, gerekçesi ne olursa olsun hiçbir şartta kabul edilemeyecek bir olay ile ilgili kamuoyunu bilgilendirerek böylesi kötü bir olayda bile menfaat beklentisi içinde olanların gerçek yüzlerini herkesin görmesini sağlamak için açıklama gereğini duyuyorum.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 640xauto-12-1.jpg

Bir toplantı için il dışında olduğum bir günde belediyemize bir şikayet gelmiş ve sokakta çocuklara saldıran bir köpek olduğu bildirilmiştir. Belediye görevlileri köpekleri uyuşturucu ile etkisiz hale getirip gereken müdahaleyi yaparken görüntülerde göründüğü gibi çok dikkatsiz ve içimizi yakan bir görüntüye sebep olmuşlardır. Hangi sebeple olursa olsun bu olayı duyar duymaz gereken soruşturma açılmış, idari ve hukuki işlem yapılmıştır.”

‘GÖRÜNTÜLERİN YAYINLANMAMASI KARŞILIĞINDA TALEPTE BULUNDULAR’ Güvenlik kamerası görüntülerini servis edenler hakkında da şikayette bulunacağını aktaran Başkan Çakır, “Şunu da belirtmek isterim ki bugörüntüleri servis eden kişinin maalesef niyeti bu olayı ortaya çıkarmak ve suçlularla ilgili gerekenin yapılması değildir. Bu görüntülerin yayınlanmaması karşılığında bizden talepte bulunmaları da bizi üzmüştür.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Vurulan-kopek-cop-kamyonuna-atilmis-201902121407.jpg

Şiddetle reddettiğim bu çirkin teklif için de gereken hukuki işlemyapılacaktır. Bizleri derinden üzen bu kötü muameleye maruz kalan köpeğimizinsağlık durumu iyi ve şu anda Isparta Belediyemize ait hayvan barınağında gözetim altındadır. Üzüntülerimi belirtirken, bir kez daha suçlusu kim olursa olsun kasabamızda yaşanan bu olaydan dolayı herkesten özür diliyorum”dedi.        Hab: Cem Bayram SEÇEN 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika