Dolar : Alış : 17.9362 / Satış : 17.9685
Euro : Alış : 18.3515 / Satış : 18.3845
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3042 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İstanbullu kentine sahip çıkıyor: Çevre Müdürlükleri tıklım tıklım

27 Aralık 2019 - 545 kez okunmuş
Ana Sayfa » ÇEVRE»İstanbullu kentine sahip çıkıyor: Çevre Müdürlükleri tıklım tıklım
İstanbullu kentine sahip çıkıyor: Çevre Müdürlükleri tıklım tıklım

Kanal İstanbul Projesi’nin iptali için TMMOB’nin hazırladığı itiraz dilekçesinin bir örneğini çıkaran yurttaşların İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine akını sürüyor.

İstanbullu kentine sahip çıkıyor: Çevre Müdürlükleri tıklım tıklım

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) tarafından hazırlanan Kanal İstanbul ÇED itiraz dilekçesinin bir örneğini çıkaran yurttaşlar İstanbul’daki İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine akın ediyor. Dün başlayan yoğunluk, bugün de sürüyor.

Beşiktaş ve Ataşehir ilçelerinde bulunan İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, yurttaşların Kanal İstanbul itirazı için akınına sahne oluyor. He iki ilçede de itiraz dilekçesini sunmak isteyen yurttaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Ataşehir’deki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde İstanbullular yağmur altında onlarca metrelik itiraz dilekçesi kuyruğu oluşturdu.

istanbullu-kentine-sahip-cikiyor-cevre-mudurlukleri-tiklim-tiklim-667104-1.


Fotoğraf: Rıfat Kırcı – BirGün

istanbullu-kentine-sahip-cikiyor-cevre-mudurlukleri-tiklim-tiklim-667067-1.


CHP İBB Grup Başkanvekili Doğan Subaşı da Ataşehir’deki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne giderek itirazda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesine karşı çıktıklarını belirterek, projeye karşı olanlara da dün bir çağrıda bulunmuştu.

Kanal İstanbul ÇED kararına nasıl itiraz edebilirsiniz?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 23 Aralık’ta Kanal İstanbul projesi ile ilgili hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunu kabul etmiş, rapor; 10 gün boyunca askıda kalacak ve yurttaşların görüş, eleştiri ve itirazlarına açık olacak.

İtirazlar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine dilekçeyle başvurarak yapılabildiği gibi, ilgili kurumlara faks göndererek ya da CİMER üzerinden de yapılabiliyor. 23 Aralık Pazartesi günü başlayan süreç 3 Ocak’ta son buluyor.

KAYNAK : https://www.birgun.net/haber/istanbullu-kentine-sahip-cikiyor-cevre-mudurlukleri-tiklim-tiklim-281650?fbclid=IwAR1AY0G-0soEee0D5Kuk0CWkFEzAG-buNNI5DCOq4rZHZXl9-Uz1Iigi6f0

HABER: BÜLENT ÖZGEN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika