Dolar : Alış : 32.0060 / Satış : 32.0636
Euro : Alış : 34.6590 / Satış : 34.7215
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3249 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İyilik Kolyeleri Atölyesi açıldı

27 Ekim 2021 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»İyilik Kolyeleri Atölyesi açıldı
İyilik Kolyeleri Atölyesi açıldı

Estée Lauder Şirketleri insanları meme kanserinin olmadığı bir dünya düşüncesine yaklaştırmak ve farkındalık yaratmak amaçlı, Pİ Kadın Kanserleri Derneği ve uzun yıllardır meme kanserine karşı mücadelede farkındalık yaratmak adına önemli çalışmalara imza atan başarılı gazeteci Ayşe Arman ile güçlerini birleştirdi ve İyilik Kolyeleri Atölyesi düzenledi. Bu özel atölyeye katılan davetliler arasında Ceylan Çapa, Narod Çetinkaya, Mert Vidinli, Ece Vahapoğlu, Hilal Yabuz gibi isimler yer aldı. Atölye kapsamında davetliler, meme kanserine karşı farkındalığın sembolü haline gelen Pembe Kurdele hareketine paralel olarak, pembenin farklı tonlarından boncuk ve materyaller kullanarak kolyeler tasarladı. 

Davetliler aynı zamanda Estée Lauder Şirketleri 2021 Meme Kanseri Kampanyası kapsamında başlattığı sosyal medya çağrısına da katıldı. ELC, Pembe ruj ve pembe kurdele ile verilen pozlarını, @esteelaudercompanies ve #TimeToEndBreastCancer ve #ELCdonates etiketlerini kullanarak ve 5 arkadaşını etiketleyerek paylaşan her bir açık hesap sahibi kişi adına BCRF – Meme Kanseri Araştırma Vakfı’na (Breast Cancer Research Foundation®) 25$ bağışta bulunacak.

Ayşe Arman bu özel iş birliği için: “Estée Lauder Şirketleri gibi, vizyoner bir şirketle, ‘sosyal fayda’ya katkı sağlayabilmek benim için büyük bir gurur! Kadın kanserine mücadeleyle özdeşleşen ‘Pembe Kurdele’nin yaratıcısı onlar. 75 yıllık tarihleri boyunca, meme kanseri konusunda hem farkındalık yaratan hem de bu konuyla ilgili inanılmaz yardım ve destekte bulunan müthiş bir şirket. Meme kanseri farkındalığı için bugüne kadar da 99 milyon dolar harcamışlar. Türkiye’de ise çok sıkı çalışan iki derneğe Pi Kadın Kanserleri ve Memeder’e bağışta bulundular. Yürekten kutluyorum. Diğer şirket ve kurumlara da örnek olmalarını diliyorum. Bu projenin bir parçası olmak benim için çok kıymetli. #MemeKanseriniBitirmeVakti projesi kapsamında, değerli hoca Prof. Dr. Gökhan Demir’le ve BRCA geni taşıyan, kanserle savaşan ama şu an gayet sağlıklı olan iki kız kardeşle röportaj yaptım. Aslında herkesin altını çizdiği şu: Erken teşhis hayat kurtarır! Lütfen düzenli olarak kontrollerinizi yaptırın ve mamografinizi çektirin. Sakın ihmal etmeyin.” dedi.

Estée Lauder Şirketleri 75. Yılında 75 Kadına Destek Oluyor!

Bu sene 75. Yılını kutlayan Estée Lauder Şirketleri, Meme Sağlığı Derneği (Memeder) iş birliğiyle 75. Yaşında meme kanseri ile mücadele eden 75 kadına dokunmayı hedefliyor. Meme kanseri tanısı almış ve tedavi görmekte olan 75 kadının meme muayeneleri Memeder yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Neslihan Cabıoğlu, Prof. Dr. Sibel Özkan Gürdal ve Doç. Dr. Beyza Özçınar tarafından yapılacak.  Bu kampanya kapsamında Estée Lauder Şirketleri’nin sağladığı maddi destek ile gerekli mamografi ve ultrason tetkikleri yapılacak, ayrıca ihtiyaç sahibi kadınlara hem kendi sağlığı hem de aile bireylerinin sağlığı için genetik test uygulanacak ve genetik danışmanlık verilecek. 

Estée Lauder Şirketleri Genel Müdürü İpek Ersavaş konuyla ilgili: “Bu sene şirketin yolculuğunda önemli bir kilometre taşı niteliğindeki 75. yılımızı gururla kutluyoruz. Kurucumuz Estée Lauder hayal etme ve peşinden gitme cesaretiniz varsa her şeyin mümkün olabileceğini kanıtlayan ve zorluklara meydan okuyan bir kadındı. Biz de onun bıraktığı izden aldığımız ilhamla, güçlü kadınlar sayesinde daha iyi bir geleceğin mümkün olduğuna inanıyoruz.” diyor. 

Meme kanseriyle mücadeleye adanan 29 yıl

Pembe Kurdele Hareketi meme kanserini yok etmek için destek vermeye devam ediyor. Meme kanserinin olmadığı bir dünya yaratma misyonuyla bugüne kadar dünya çapında çapında 99 milyon$’dan fazla bağış toplayan Estée Lauder Şirketleri, Pembe Kurdele Meme Kanseri Farkındalık Kampanyası ile bu yıl da tüm dünyadan insanları birleştirmeyi ve onlara ilham vermeyi sürdürüyor.  

Güzellikten İlham, Değerlerinden Güç Alan bir şirket olarak insanları, pozitif etki yaratmayı ve kapsayıcılığı yaptığı her işin merkezine koyan Estée Lauder Şirketleri, Evelyn H. Lauder’in eş kurucusu olduğu Pembe Kurdele hareketi ile 1992 yılından bu yana global meme kanseri hareketinin kurumsal liderleri arasında yer alıyor. Şirketin en büyük kurumsal sosyal fayda programı olan bu kampanya, kaynak yaratmak, eğitim ve destek vermek, insanları meme kanserinin olmadığı bir dünya düşüncesine yaklaştırmak amacıyla dünya çapında 60’tan fazla kuruluşu destekliyor. 

Estée Lauder Şirketleri, insanları meme kanserinin olmadığı bir dünya yaratmak için bir araya getirme misyonundan yola çıkarak bu sene de pembe kurdeleyi sahiplenmeyi sürdürüyor ve şimdi #MemeKanseriniBitirmeVakti diyor. 

The Estée Lauder Companies’in Meme Kanseri Kampanyası hakkında daha fazla bilgi için: ELCompanies.com/BreastCancerCampaign

Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği Hk:

Pi Kadın Kanserleri Derneği, Pembe İzler Derneği adıyla, 2014 yılında meme kanseri başta olmak üzere tüm kadın kanserleri -yumurtalık, rahim, rahim ağzı kanserleri- konusunda toplumu bilinçlendirme ve maddi yetersizliği olan hastalara teşhis ve tedavide destek verme amacıyla kuruldu. Başka bir deyişle dernek, bu çok önemli mücadelede hastanın ve hasta yakınlarının omzundaki el olmayı hedefliyor. Doğruyu anlatarak, uygulayarak farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Bunu olabildiğince yaygın hale getirmek için de birbirinden farklı, nitelikli ve kapsamlı projeler hazırlıyor.

Dernek, kadın kanserleri ile savaşan kadınların tedavi sürecinde ve sonrasında en önemli destekçileri olup, hastalığa yakalanmış kadınların hastalıktan ve sonrasından korkmayan güçlü kadınlar olarak hayatlarını sürdürmelerini amaçlıyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika