Dolar : Alış : 8.3229 / Satış : 8.3379
Euro : Alış : 9.8906 / Satış : 9.9084
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2835 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Japon Yemekleri Tanıtıldı

23 Ağustos 2018 - 1.303 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Japon Yemekleri Tanıtıldı
Japon Yemekleri Tanıtıldı

Bergama Hekim Galneos Derneği Kurucu Başkanı Prof Dr. Kaori Goto  tarafından organize edilen bir etkinlik ile Japon yemeklerinin ustalarından Masami İzumi tarafından yapılan Japon yemekleri tanıtımı gerçekleştirildi.

 

 

Bergama Karadut Kıraathanesinde  yapılan halk etkinliğinde iki çeşit Pirinç Pilavı’nın yanı sıra ilginç salatalık  ve yemek  çeşitleri Bergamalılara ikram edilerek Japon yemek kültürü tanıtıldı. Sıradan vatandaşların yanı sıra Bergamayı Seven seçkin esnafların ve turizmcilerin katıldıkları  yemek oldukça ilgi gördü.

 

   

 

 

“Dernek Olarak amacımız Bergama Japonya  halkları arasında sevgi bağlarını ve Kardeşliğini  güçlendirmek diyen Bergama Sevdalısı Kaori Goto,  “Bergama  dünya tarihinin en önemli izlerini taşıyan bir şehir. Asıl önemli olan ise yine dünya tıbbına öncülük etmiş olan Hekim Galenos’un Bergama’dan dünya insanlığına sağlık ve şifa dağıtan bir Hekim olmasıdır. Bergamayı Japonya adına temsilen çok severek temsil ediyoruz.  Bergama benim de artık ikinci memleketim oldu.

Bergama’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra tıpta şifa kaynağı olmuş endemik ne kadar bitki çeşidi varsa onları önce kendimiz öğrenerek dünyaya tanıtmak gerekiyor. Dernek olarak Bergama’ya Japon halkımızın gelmelerine bu anlamda öncülük ederek değişik bir çok etkinlikler düzenleyeceğiz” dedi.

    

 

KAYNAK :  Tahsin TUNA/ Bergama

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika