Dolar : Alış : 8.5099 / Satış : 8.5252
Euro : Alış : 10.0483 / Satış : 10.0664
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2832 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Kırsal Alanların Ekonomik Kalkınması İçin Yerel Aktif Bölgeler Projesi”

21 Temmuz 2018 - 795 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»“Kırsal Alanların Ekonomik Kalkınması İçin Yerel Aktif Bölgeler Projesi”
“Kırsal Alanların Ekonomik Kalkınması İçin Yerel Aktif Bölgeler Projesi”

AB Komisyonu desteği ile Batı Balkan ülkelerinden 7 ortakla birlikte Türkiye Kalkınma Vakfı olarak yürütmekte olan “Kırsal Alanların Ekonomik Kalkınması İçin Yerel Aktif Bölgeler Projesi” kapsamında yer alan faaliyetlerden birisi sivil bir Kırsal Kalkınma Platformu kurmak ve bu Platformun kapasitesini artırmaktır. Bu çerçevede farklı bölgelerde kırsal kalkınma üzerine çalışan sivil toplum kuruluşları (dernekler, vakıflar, birlikler, ziraat odaları vb.)), kooperatifler, kırsal girişimciler vb. katılımı ile birer günlük çalıştaylar gerçekleştirilecektir.

 

Bahsi geçen çalıştayların ilki Ege Bölgesine yönelik olarak 14 Ağustos tarihinde Manisa’da gerçekleştirilecektir.Bilahare, Balıkesir ve Ayvalık’ta  çalıştay düzenlenmesi yapılacaktır.

Bu çalıştaylarda bir kırsal kalkınma platformunun kuruluşuna yönelik tartışmalar yürütülecek, bu platformun vizyonu, misyonu ve ana faaliyetleri, platformun yapısı ve çalışma yöntemi belirlenecektir.

Platformun temel amaçları gerçekleştirilen çalıştayda belirlenecek olmakla beraber aşağıdaki temel hedefleri kapsayacağı düşünülmektedir:

– Kırsal sivil paydaşlar arasında iletişim, işbirliği ve deneyim paylaşımını sağlamak,

– Kırsal sivil paydaşların kapasitesini artırmak,

– Ortak projeler geliştirmek ve uygulamak,

– Bir güç oluşturarak Kırsal Kalkınma Politikalarının belirlenmesi ve uygulanması sürecine kırsal sivil paydaşların katılımını sağlamak veya artırmak.

Kırsal kalkınma ile ilgili olarak, genel tarımsal ekonomi, kırsal turizm, kırsal çevre koruma ve geliştirme, kültür, kadın, gençlik vb. alanlarda faaliyet gösteren dernekler ve vakıflar ile kooperatifler, çiftçi örgütleri, kırsal girişimciler ve kırsal kalkınmaya gönül vermiş kişilerin bu çalıştaya katılımı ve katkı vermesi beklenmektedir.

 

 

Çalıştaya katılım göstermek isteyen kuruluş temsilcilerinin 1 Ağustos 2018 saat 16:00’ya kadar ekteki kayıt formunu doldurarak, Adı Soyadı, Kuruluş Adı, Katılımcının Kuruluştaki Pozisyonu ve İletişim Bilgilerini de içeren bir e-postayı gokhan.donmez@tkv-dft.org.tr ve ibrahimtugrul@tkv-dft.org.tr adreslerine göndermeleri beklenmektedir.

*Çalıştay sırasında servis edilecek ikramlar ve öğlen yemeği Vakıf tarafından karşılanacaktır.

KAYNAK : TKV

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika