Dolar : Alış : 8.3229 / Satış : 8.3379
Euro : Alış : 9.8906 / Satış : 9.9084
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2835 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozak’ta Altına Hayır Eylemine Körfez Desteği

12 Ağustos 2018 - 800 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Kozak’ta Altına Hayır Eylemine Körfez Desteği
Kozak’ta  Altına Hayır  Eylemine Körfez   Desteği

Ovacık’ta yargı kararlarına rağmen madenin çalıştırılmasında inat ederek gözünü Kozak Yaylası’na diken altıncılara karşı 10 Ağustos Cuma günü Kozak Yukarıbey’de “Halkın Vekilleriyle Buluşma Günü” yapıldı. Ege’nin ve Körfez’in diğer yaşam savunucularıyla birlikte biz de Ayvalık Tabiat Platformu olarak geniş bir katılımla oradaydık.

 

 

Bergama Belediye Başkanı M.Gönenç’in ve Kozak’daki tüm köy muhtarlarının evsahipliğinde yapılan toplantıya,CHP’li bölge milletvekilleri Bedri Serter, Kani Beko ve Mahir Polat ve Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gencer, Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Çankaya eski Belediye Başkanı Bülent Tanık, Dikili eski Belediye Başkanı Osman Özgüven, TMMOB Orman Mühendisleri Odası Eski Genel Başkanı Salih Sönmezışık katıldılar.

 

 

Kozak’ın altını fıstıktır…

 

Çamfıstığının ana vatanı olan Kozak Yaylasında madenciler gitmeden doğa tahribatı bitmeyecek, fıstıkta verim eski günlerine dönmeyecek… Madencileri burada istemiyoruz, gitsinler! diyen Kozak halkının çığlığına ses vermeye ve Bergama Çevre Platformu ile dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz.

 

 

 

Kozak Yukarıbey buluşmasına gitmek için araç tahsisi yapan Ayvalık Belediye Başkanı Sayın Rahmi Gençer’e teşekkür ediyoruz.

Kazdağı koruma derneği

Edremit çevre Platformu

HAVRAN Çevre Platformu

Burhaniye çevre Platformu

Ayvalık Tabiat Platformu

  AYVALIK TABİAT PLATFORMU

KAYNAK : NEBAHAT DİNLER

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika