Dolar : Alış : 20.7529 / Satış : 20.7903
Euro : Alış : 22.1932 / Satış : 22.2332
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3165 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mardin’deki Elektrik Sayaç Panoları ve Van’daki Trafolar Tahrip Edildi

23 Mart 2019 - 776 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Mardin’deki Elektrik Sayaç Panoları ve Van’daki Trafolar Tahrip Edildi
Mardin’deki Elektrik Sayaç Panoları ve Van’daki Trafolar Tahrip Edildi
Mardin’e konulan dijital elektrik sayacı panoları, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce ateşe verildi. Yangını gören mahalle sakinleri, Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Nusaybin itfaiyesine haber verirken bölgeye gelen itfaiye ekipleri ise elektrik şirketinin elektriği kesmesi sonrası basınçlı su kullanarak panolardaki yangını söndürdü.
 

Elektrik panoları kullanılmaz hale gelirken polis konu hakkında soruşturma başlattı.

Van’da yaşanan olayda; Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü’ne ait su depolarında bulunan elektrik trafoları kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildi. Son aylar içinde toplamda 7 adet trafoyu tahrip ederek malzemeleri çalan faili meçhul kişi ve kişiler halkı susuzluğa mahkum ederken VASKİ’yi de büyük zarara uğrattı.

Kırsal kesimde bulunan VASKİ, su depolarında meydana gelen hırsızlık ve tahrip olayında bazı depoların duvarları delinirken, bazılarının da camları ve korkulukları kırılarak hırsızlık yapıldı.

VASKİ yetkilileri ise hizmetleri aksatmaya ve sabote etmeye yönelik gerçekleştirilen olaylara yönelik savcılığa suç duyurusunda bulunurken olayın faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalar ise başlatıldı. VASKİ, tahrip edilen trafoları tekrar onararak halkın susuzluk çekmemesi için gereken tedbirleri de aldı.

Kaynak : https://www.enerjigazetesi.ist/mardindeki-elektrik-sayac-panolari-ve-vandaki-trafolar-tahrip-edildi/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+enerjigazetesi+%28Enerji+Gazetesi+-+Güncel+Haber+Bülteni%29

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika