Dolar : Alış : 8.4272 / Satış : 8.4424
Euro : Alış : 9.9616 / Satış : 9.9796
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa27°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2862 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Rusya’da 3’lü Kritik Zirve !

21 Kasım 2017 - 846 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Rusya’da 3’lü Kritik Zirve !
Rusya’da 3’lü Kritik Zirve !

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Soçi’de Rusya ve İran Genelkurmay Başkanları ile bir araya geldi. Masada Suriye’deki güvenlik sorunları, terör örgütleriyle mücadele işbirliği, bölgede oluşturulan Gerginliği Azaltma/Çatışmasızlık Bölgeleri vardı.

Rusya’ya giden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Rusya Federasyonu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Gerasımov ve İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Dr. Mohammad Hossein Bagherı ile birlikte bugün Soçi’de gerçekleşen üçlü ve ikili toplantılara katıldı. Toplantılarda taraflar, Suriye’deki güvenlik sorunları, terör örgütleriyle mücadelede yapılan işbirliği ve bölgede oluşturulan “Gerginliği Azaltma ,Çatışmasızlık Bölgeleri” konularını ele aldı.

TSK’DAN AÇIKLAMA TSK’nın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde: “Soçi’de İcra Edilen Türkiye, Rusya Federasyonu ve İran Genelkurmay Başkanları Toplantısı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR; Rusya Federasyonu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery GERASIMOV ve İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Dr.

Mohammad Hossein BAGHERI ile birlikte 21 Kasım 2017 tarihinde Rusya Federasyonu / Soçi’de icra edilen üçlü ve ikili toplantılara iştirak etmiştir. Toplantılarda taraflar; Suriye’deki güvenlik sorunları, terör örgütleriyle mücadelede yapılan işbirliği ve bölgede oluşturulan “Gerginliği Azaltma / Çatışmasızlık Bölgeleri” kapsamında görüş alışverişinde bulunmuştur.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika