Dolar : Alış : 8.5099 / Satış : 8.5252
Euro : Alış : 10.0483 / Satış : 10.0664
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2832 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SAĞLIKLI VE KESİNTİSİZ İÇME SUYUNDA ÖRNEK PROJE

09 Ağustos 2018 - 743 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»SAĞLIKLI VE KESİNTİSİZ İÇME SUYUNDA ÖRNEK PROJE
SAĞLIKLI  VE KESİNTİSİZ İÇME SUYUNDA ÖRNEK PROJE

Sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temininde örnek projelere imza atan BURSA Büyükşehir Belediyesi, Orhangazi’de 7 bin 500 metreküp hacmindeki su deposu imalat çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

Büyükşehir Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, suyun ‘kaynağından tüketiciye ulaşana kadar’ temiz ve kaliteli olmasının hedeflendiği, bu doğrultuda nitelikli su hatlarının yanında su depolarının yapımına da büyük önem verildiği kaydedildi. Orhangazi’deki yatırım kapsamında 1 milyon 800 bin TL harcanarak Nadır Su Deposu’nun hizmete alındığı belirtilen açıklamada, “Faaliyete geçen 7 bin 500 metreküp hacmindeki su deposu aracılığıyla, Orhangazi’deki mahallelere de iletilmiş olacak.

 

 

Hedefimiz, vatandaşlarımıza sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temin etmektir. İçme suyuna yapılan yatırımlar, havayla birlikte insan hayatının en önemli ihtiyaçlarından biri olan suyun ‘gelecek kuşaklar tarafından da’ sağlıklı şekilde kullanılmasını sağlamaya yöneliktir. Bu durum aynı zamanda gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakılabilmesi adına da sorumluluk sahibi olduğumuzun göstergesidir” ifadeleri kullanıldı. BUSKİ Genel Müdürlüğü aracılığıyla sağlıklı ve kesintisiz içme suyunun temininde kalıcı yatırımların hız kesmeden devam edeceği vurgulanan açıklamada, Bursa’nın ‘çeşmeden akan suyun içilebildiği’ ender şehirlerden biri olduğu ifade edildi.

 

 

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika