Dolar : Alış : 8.8240 / Satış : 8.8399
Euro : Alış : 10.3526 / Satış : 10.3712
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2869 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Trump’ın fotoğraf’ı ne anlama geliyor “Ne fırtınası? İran mı yoksa Kuzey Kore mi?

08 Ekim 2017 - 914 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Trump’ın fotoğraf’ı ne anlama geliyor “Ne fırtınası? İran mı yoksa Kuzey Kore mi?
Trump’ın  fotoğraf’ı ne anlama geliyor “Ne fırtınası? İran mı yoksa Kuzey Kore mi?

ABD Başkanı Trump’ın üst düzey Amerikalı komutanlarla fotoğraf çektirirken yaptığı “Bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Belki de fırtına öncesi sessizlik” açıklaması, Amerikan kamuoyunda “Kuzey Kore ve İran’a üstü kapalı tehdit” olarak algılandı. Trump ile ABD ordusunun üst düzey komutanları, Beyaz Saray’da bir  araya gelerek İran ve Kuzey Kore’ye karşı alınan önlemleri görüştü. Görüşme sonrası basın mensuplarına askerlerle poz veren Trump’ın,  “Bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Belki de fırtına öncesi  sessizliktir.” demesi Amerikan medyasının dikkatini çekti. “Ne fırtınası? İran mı yoksa Kuzey Kore mi?” yönündeki ısrarlı  sorulara yanıt vermekten kaçınan Trump’ın, “Ne anlama geldiğini göreceksiniz.”  ifadesini kullanması da Beyaz Saray muhabirlerinin meraklı sorularına karşılık  vermeye yetmedi.

Kuzey Kore ve İran mı? Amerikan medyasında ağırlıklı olarak Kuzey Kore ve İran’a “üstü kapalı  bir tehdit” şeklinde yorumlanan “fırtına öncesi sessizlik” yorumu, Trump’ın bu  ülkelere karşı son dönemde yaptığı sert açıklamalardan biri olarak  değerlendirildi. Öte yandan, Trump’ın İran’la nükleer anlaşmayı gelecek hafta rafa  kaldırabileceği haberlerinin de gündeme gelmesi, Donald Trump yönetiminin  Tahran’a karşı artık daha da sert bir sürece girebileceği yönünde yorumlandı.

Başkan seçilmeden önce Trump, İran’la yapılan nükleer anlaşmanın ABD  tarihindeki en kötü anlaşmalardan biri olduğunu ve başkan olması halinde iptal  edebileceğini ifade ediyordu. Kuzey Kore’yle ilgili giderek artan bir sert üslup  takınan Trump, geçen ay New York’ta yapılan 72. Birleşmiş Milletler (BM) Genel  Kurulu toplantılarındaki konuşmasında “Kuzey Kore’yi tamamen ortadan  kaldırabilme” ihtimalinden bahsetmişti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika