Dolar : Alış : 8.0514 / Satış : 8.0659
Euro : Alış : 9.6802 / Satış : 9.6977
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa18°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2794 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye’den önce Üsküdar konuşuldu

24 Nisan 2017 - 6.152 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Türkiye’den önce Üsküdar konuşuldu
Türkiye’den önce Üsküdar konuşuldu

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, 16 Nisan Referandumu ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; ”Üsküdar özel, seçilmiş bir ilçe. Ne yaparsanız yapın, farklı sesler gelir. Türkiye sonuçlarından önce Üsküdar konuşuldu” dedi.

Üsküdar’ın her zaman ön planda olduğunun altını çizen AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır ‘’Üsküdar özel, seçilmiş bir ilçe. Ne yaparsanız yapın, farklı sesler gelir. Türkiye sonuçlarından önce Üsküdar konuşuldu.  AK Parti, Üsküdar’da 16 Nisan referandumundan her zamanki gibi başarılı olarak çıkmıştır. Bunu Üsküdarımız’ın geçmişteki seçim verilerinden görebilmemiz mümkündür. 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde 139 bin 939 oy olan Üsküdarımız; 7 Haziran Genel Seçimleri’nde 139 bin 122; 1 Kasım Genel Seçimleri’nde 170 bin oy almış; yüzde 48 ile Üsküdar’da birinci parti olmuştur. Üsküdarımız oyunu muhafaza ederek, 168 bin 800 vatandaşımızın teveccühünü kazanmıştır’’ dedi.

Tüm birimlerimize teşekkür ederim

Türk siyasi tarihinin en önemli, seçim ve karar sürecini, milletin teveccühü ile başarıyla geride bırakıldığına değinen AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır ‘’ AK Parti’nin ve MHP’nin teklifi ile olgunlaşan anayasa teklifi değişikliğine destek olan, başta aziz milletimiz olmak üzere STK’lara, akademisyenlere, eğitim gönüllülerine, esnaflarımıza, spor camiasına ve en önemlisi genç seçmenlerimize şükranlarımızı ifade ediyoruz. Bu saymış olduğunuz toplumun değişik katmanlarına, değişikliğin anlatılması için, çalışan AK Parti Teşkilatlarımıza, İlçe Teşkilatımıza, bu davanın mihenk taşı Değerli Kadın Kollarımıza, hareketimizin aksiyonunu oluşturan Gençlik Kollarımıza ve tabii ki gece-gündüz demeden Üsküdarımız’da girilmedik sokak, çalınmadık kapı bırakmayan mahalle teşkilatlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Tüm birimlerimizin sahadaki organizasyonlarını, programlarını, koordine eden SKM ekibimize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Üsküdar’da İmar sorununu çözülecek

Kentsel dönüşüm ve imarla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesiyle yeniden görüşeceklerini söyleyen AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır ‘’Hem anayasa değişikliği üzerinde halkımızın imar hususunda ki hem de 30 yıldır süregelen Üsküdarımız’ın imar hususundaki konularında da halkımız bilgilendirilmeye çalışılmıştır. Konu ile ilgili olarak CHP bölgede vatandaşlarımıza yalan ve iftiralar ile propaganda yapmaktan geri durmamış; CHP “Neden Hayır” dediğini anlatmak yerine imar hususundaki aslı olamayan, gerçeği yansıtmayan, kirli bilgiler ile vatandaşlarımız üzerinde phentermine korku senaryoları üretmiştir. Yeri gelmişken 30 yıllık Üsküdar’ın imar probleminin çözümüne kararlılıkla ve azim ile üzerine giden, tarihi bir çözümü ortaya koyan Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen ve ekibine teşekkür ediyorum. CHP’nin bölgemizde siyasi etik kurallarına uygun olmayan, propagandası milletimiz nezdinde kabul görmemiş ve kirli senaryolara komşularımız itibar etmemiş. Etmemesinin sebebi CHP’nin sabıkalı geçmişidir. Teşkilatlarımız; CHP’nin Üsküdar’da oluşturmak istediği kirli algıyı kapı kapı gezerek, her bir ferdin gönlüne dokunarak bozmuştur’’ diye konuştu.

AK Parti Üsküdar’da oylarını arttırdı

Uluslararası medyada ve bazı ulusal medya gruplarında Sayın Cumhurbaşkanımızın evi olan Üsküdar’da yüzde 50’nin altında oy alınmasını karşı bir propaganda olarak kullanıldığını belirten AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır ‘’ Hâlbuki tüm resmi verilere bakıldığında Üsküdarımız hiçbir seçimde yüzde 50’nin üzerinde oy almamıştır. Peki, neden bu veri ortadayken algı oluşturmak istenmektedir. Birincisi, Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul’daki ikamet adresi Üsküdar olmasıdır. Bununla birlikte Türkiye genelinde alınan yüzde 52 ye yakın oy yok sayılmakta, başarı gölgelenmek istenilmekte, tartışma bir ilçenin özeline hapsedilmek istenmektedir. İkincisi, AK Parti karşısında hiçbir zaman Üsküdar’da iktidar olmayı başaramamış, CHP’nin komik algı operasyonunun ürünüdür. Bir değer husus ise sosyal medyada küçük hesaplar peşinde koşan, gerçekleri çok iyi bildiği halde art niyetli olarak, konuyu saptırmaya çalışan sözde dava adamlarıdır’’ şeklinde konuştu.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika