Dolar : Alış : 32.1452 / Satış : 32.2031
Euro : Alış : 34.8089 / Satış : 34.8717
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3263 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

81 il’de 29 Nisan’da başlayarak 17 Mayıs’a kadar süren tam kapanma başladı

01 Mayıs 2021 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»81 il’de 29 Nisan’da başlayarak 17 Mayıs’a kadar süren tam kapanma başladı
81 il’de 29 Nisan’da başlayarak 17 Mayıs’a kadar süren tam kapanma başladı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bursa’da 17 gün sürecek tam kapanma perşembe akşam saat 19.00 itibari ile başlamıştı. Bugün de sokak kısıtlamasında dışarı çıkmak isteyen araç sürücüleri polis noktalarında takılı kaldı.

Bursa polisinin 85 ayrı noktada 750 polis ekibiyle aldığı sıkı tedbirler sonucu kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Sürücülerin belgeleri tek tek kontrol edilirken, izin belgelerinin geçerliliği olamayan sürücülere 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandı.

Kapanmanın birinci gününde ise sokak kısıtlamasında dışarı çıkan araç sürücüleri kontrol noktalarına takıldı.

Bursa İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan’ın koordinesinde, 85 ayrı noktada toplamda 750 polis ekibi görev aldı. Her uygulama noktasında dubalarla 2 şerit üzerinde oluşturan uygulama noktalarında polis ekipleri bütün araçları tek tek durdurdu.

Sürücülerin izin belgeleri, kimlikleri ve ikamet konumları tek tek kontrol edildi. Geçersiz izin kağıdı olan ve olmayan araç sürücülerine ise, 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandı.

Tam kapanma sürecinde uygulamaların aynı şekilde devam edeceği ve İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge sonucu Pazartesi gününden itibaren sadece E-Devlet üzerinden alınan izin belgeleri olan araç sürücülerinin ve vatandaşlarının geçişine izin verileceği öğrenildi.

Ekipler, araçları tek tek durdurup, sürücülerin izin belgelerini kontrol etti. Tek tek kontrolun mümkün olmadığı acemlerde Ambulansın gelmesi ile trafiği açmak zorunda kaldılar bir nebze de olsa trafik rahatlamış oldu . Kentte, araç yoğunluğunun en fazla yaşandığı Acemler Kavşağı’nda kurulan uygulama noktasında, uzun kuyruklar oluştu… Hab: Cem Bayram SEÇEN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika