Dolar : Alış : 8.0514 / Satış : 8.0659
Euro : Alış : 9.6802 / Satış : 9.6977
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa20°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2794 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AB İKLİM HEDEFLERİNİ YÜKSELTEBİLİR

08 Ağustos 2018 - 653 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»AB İKLİM HEDEFLERİNİ YÜKSELTEBİLİR
AB İKLİM HEDEFLERİNİ YÜKSELTEBİLİR

AB İklim ve Enerji Komiseri Miguel Arias Cañete’nin birliğin iklim değişikliği mücadele hedeflerini yükseltmek için Financial Times gazetesinin haberine göre Cañete Avrupa Birliği Konseyi Bakanlarına yazacağı mektup ile halihazırda 2030 için 1990 yılına göre yüzde 40 olarak belirlenmiş olan sera gazı emisyonu azaltım hedefinin yüzde 45’e çıkarılmasını isteyecek.

 

 

Cañete mektubunda halihazırda enerji alanında belirlenmiş diğer hedeflerden dolayı buna zaten ”de facto” olarak ulaşılacağını gösteren bir model sunacak.

Bununla birlikte Cañete tarafından önerilen düzenleme 2030 yılında AB’nin elektrik üretiminin en azından yarısı yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanması şartını getirecek.

İklim ve enerji alanındaki 2030 hedefleri için ise Avrupa ülkelerinin, kamu ve özel sektör olarak yıllık 379 milyar avro yatırım yapması ve yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı elektrik üretim kapasitesinin her yıl yüzde 50 oranında artması gerekecek.

Miguel Arias Cañete Financial Times’a yaptığı açıklamada ayrıca bu yıl Aralık ayında Polonya’nın Katowice kentinde gerçekleştirilecek COP24 zirvesinin de çok ”zor” olacağını kaydetti.

KAYNAK  : http://yesilekonomi.com/iklim/ab-iklim-hedeflerini-yukseltebilir

YAYINA HAZIRLAYAN  :BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika