Dolar : Alış : 32.4579 / Satış : 32.5164
Euro : Alış : 34.7319 / Satış : 34.7944
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3265 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ABD Acil Kodu ile Yeniden Terör Konusunda Vatandaşlarını Uyardı !

27 Nisan 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»ABD Acil Kodu ile Yeniden Terör Konusunda Vatandaşlarını Uyardı !
ABD Acil Kodu ile Yeniden Terör Konusunda  Vatandaşlarını Uyardı !

86248

ABD, turistik bölgelere yönelik terör saldırısı düzenlenebileceği konusunda Türkiye’deki vatandaşlarını ‘acil’ koduyla uyardı. ABD, turistik bölgelere yönelik terör saldırısı düzenlenebileceği konusunda Türkiye’deki vatandaşlarına uyarıda bulundu.

“ACİL” KODUYLA MESAJ GÖNDERDİLER Reuters’ın haberine göre; ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nden Türkiye’deki ABD vatandaşlarına konuya ilişkin bir e-posta gönderildi. “Acil mesaj” olarak tanımlanan açıklamada, “ABD, terör örgütlerinin Türkiye’deki popüler turistik merkezlere yönelik saldırı fırsatı aradığına dair sağlam bulgular elde etmeyi sürdürüyor” ifadesi yer aldı.

abd-turkiye-iliskileri-mercek-altinda

“TURİSTLER AÇIK HEDEF”Söz konusu e-postada, “Türkiye’deki yabancı turistlerin terör örgütleri tarafından açık bir şekilde hedef alındığı” da ifade edildi.

40545

9 NİSAN’DA DA AÇIKLAMA YAPMIŞLARDI ABD’nin Ankara Büyükelçiliği 9 Nisan’da, İstanbul ve Antalya’daki meydan ve limanlar olmak üzere, turistik bölgelere yönelik “inandırıcı tehditler” olduğu yönünde internet sitesinden bir açıklama yayınlamıştı. Yine “ABD vatandaşları için acil durum mesajı” başlığı taşıyan duyuruda, “Bu bölgelerin yakınlarındaysanız, lütfen azami dikkat gösterin. Kişisel güvenliğiniz için, yerel medyayı takip etmenizi tavsiye ederiz” denilmişti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika