Dolar : Alış : 8.4139 / Satış : 8.4290
Euro : Alış : 10.0084 / Satış : 10.0264
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2834 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ABD Başkanı Trump,ın Beyaz Saray’da gizli dinleme yapıp yaptırmadığı tartışılıyor

14 Mayıs 2017 - 1.060 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»ABD Başkanı Trump,ın Beyaz Saray’da gizli dinleme yapıp yaptırmadığı tartışılıyor
ABD Başkanı Trump,ın Beyaz Saray’da gizli dinleme yapıp yaptırmadığı tartışılıyor

ABD Başkanı Donald Trump’ın, FBI Başkanı James Comey’i kovmasının ardından, “Comey, dua et de kayda alınmış görüşmelerimiz olmasın!” mesajı paylaşınca, Beyaz Saray’da gizli dinleme yapıp yapılmadığı gündeme geldi. Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, bu mesajla ilgili soruya, “Başkanın başka ekleyeceği bir şey yok” yanıtını verdi. Spicer, mesajın bir tehdit olmadığını, Donald Trump’ın bir gerçeği ortaya koyduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, FBI Başkanı James Comey’i kovmasının ardından yaptığı açıklamalara bir yenisi eklendi. Twitter’dan “James Comey, basına sızdırmadan önce, dua et de kayda alınmış görüşmelerimiz olmasın!” yazan Trump, Beyaz Saray’da gizli dinleme yapıp yaptırmadığı tartışılıyor. Yönetim ise sessizliğini koruyor. Beyaz Saray, Trump’ın Oval Ofis’teki görüşmeleri ya da yemekli toplantıları kayıt altına alıp almadığı sorusuna yanıt vermeyi reddetti. 

Donald Trump,   yaşanan depremi ve kendisine yönelik eleştirileri savuşturmak için sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşmış ve Comey’i basına bilgi sızdırmadan önce aralarındaki görüşmelerin kayıt altına alınıp alınmadığından emin olması yönünde uyarmıştı. Beyaz Saray sözcüsü Sean Spicer, bu mesajla ilgili soruya, “Başkanın başka ekleyeceği bir şey yok” yanıtını verdi. Spicer, mesajın bir tehdit olmadığını, Donald Trump’ın bir gerçeği ortaya koyduğunu söyledi.

ARKALARINDA İZ BIRAKMAMAK İÇİN GÜNLÜK BİLE TUTMUYORLAR ​Tarihçiler ise 1973’te Başkan Richard Nixon’ın Oval Ofis görüşmelerini kaydettiğinin ortaya çıkmasıyla, başkanların bu yöntemden vazgeçtiğini savunuyor.

Amerika’nın Sesi’ne konuşan Virginia Üniversitesi’nden başkanlık çalışmaları uzmanı Nicole Hemmer, Trump’ın görüşmeleri kaydetmesinin gerçekten öngörüsüz bir hamle olacağını savunuyor, zira ileride Trump aleyhine kullanılabilir.

Hemmer, bu nedenle başkanlar, arkalarında iz bırakmamak için günlük bile tutmadıklarını savunuyor. Sözcü Spicer, Trump’ın Comey’den kendisine bağlılığını bildirmesini istediğini iddiasını ise yalanladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika