Dolar : Alış : 32.4579 / Satış : 32.5164
Euro : Alış : 34.7319 / Satış : 34.7944
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3265 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ABD Dışişleri Bakanlığı“ Türkiye’ye gidecek vatandaşlarını uyardı!

01 Mart 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»ABD Dışişleri Bakanlığı“ Türkiye’ye gidecek vatandaşlarını uyardı!
ABD Dışişleri Bakanlığı“ Türkiye’ye gidecek vatandaşlarını uyardı!

56979309f0dc1e2f3c1d82a4 250920140909085392414_2

ABD Dışişleri Bakanlığı“son terör saldırıları ile uluslararası ve yerel grupların artan tehditleri göz önüne alınarak, ABD vatandaşlarının Türkiye genelindeki seyahatlerinde ihtiyatlı olmaları gerektiğini” belirtti. ABD Dışişleri Bakanlığı, Amerikan vatandaşlarını Türkiye’nin güneydoğusuna seyahatten kaçınmaları yönünde uyardı.

seyahat-640x360

Bakanlık yayımladığı bültende, “son terör saldırıları ile uluslararası ve yerel grupların artan tehditleri göz önüne alınarak, ABD vatandaşlarının Türkiye genelindeki seyahatlerinde ihtiyatlı olmaları gerektiğini” belirtti. Uluslararası ve yerel grupların son terör saldırılarında popüler turist noktaları, Amerikan hükümet binaları, polis ve diğer yerel yetkilileri hedef aldığına işaret edilen bültende, özellikle güneydoğuda olmak üzere kaçırma tehditlerinin endişe oluşturmaya devam ettiği kaydedildi.

181866_obama

Suriye’den Türkiye’ye sınır ötesi topçu ateşi vakalarının da görüldüğüne dikkati çekilen bültende, Amerikalılara, özellikle Suriye sınırı yakınları başta olmak üzere Türkiye’nin güneydoğusunda seyahatten kaçınmaları, popüler turist noktaları dahil kalabalıklardan uzak durmaları, turistlerin sık rağbet ettiği yerler başta olmak üzere kamuya açık yerleri ziyarette azami ihtiyat göstermeleri, siyasi toplanmalardan kaçınmaları, acil bir durumda yerel yetkililerin talimatlarını takip etmeleri ve yerel medyayı izlemeleri çağrılarında bulunuldu. Bültende, Amerikan hükümeti çalışanları için Türkiye’nin güneydoğusunda Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır, Van, Siirt, Muş, Mardin, batman, Bingöl, Tunceli, Hakkari, Bitlis ve Elazığ kentlerini kapsayan seyahat sınırlamalarının sürdüğü de bildirildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika