Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa28°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2805 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Abdullah Gül’den Cumhurbaşkanlığı Adaylığı Açıklaması

28 Nisan 2018 - 636 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Abdullah Gül’den Cumhurbaşkanlığı Adaylığı Açıklaması
Abdullah Gül’den Cumhurbaşkanlığı Adaylığı Açıklaması

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olası cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili konuştu. Kendisi ile ilgili olarak AK Parti’den gelen tepkilere de yanıt veren Gül “Benimle ilgili saygısızlık boyutuna ulaşan sözler söyleyen arkadaşlarıma da şunları söylemek istiyorum. Başlarını ellerine alıp şu an ki konumlarını bir düşünsünler” dedi.

Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu’nun talebi üzerine olası Cumhurbaşkanlığı adaylığı konuşulan Abdullah Gül yeterli mutabakat oluşmadığından aday olmayacağını açıkladı. Gül, AK Parti’den kendisine gelen tepkilere de yanıt verdi. Abdullah Gül’ün günlerdir beklenen açıklamasının tamamı şöyle:

“Türkiye maalesef pozitif bir gündem içerisinde değil. Türkiye böyle bir durumda seçime gidiyor. Bu çerçeve içinde benim ismim de gündemde. Bir faninin ulaşabileceği tüm makamlara ulaştım. Bu yolların hepsini yürüdüm. O bakımdan ne ben ne ailem herhangi bir arzu içerisinde değiliz. Bütün beklentimiz memleketimizin huzurlu istikrarlı geleceğimizin daha aydınlık olması.

Cumhurbaşkanlığı’ndan sonra aktif bir siyaset içerisinde olmayacağımı söyledim. Bilgilerimi ve tecrübelerimi kendime saklayacağım anlamına gelmez bu. Nitekim zaman zaman bunları sayın Cumhurbaşkanı’yla paylaşma fırsatım oldu. Hain darbe teşebbüsünde de üzerime düşeni yaptım. Basın hürriyeti, adaletsizlikler ve akademisyenlerle ilgili düşüncelerimi paylaşmaktan da vazgeçmedim. Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’nun ismimi zikretmesiyle başlayan hareketlilik tamamen inisiyatifim dışında gelişti. Benim bilgime ve tecrübeme, siyasette devlet ve yönetim anlayışıma güvenen kişilerin talebiyle ortaya çıkmıştır. Toplumdan da böyle bir talep geldi. Ben de çok geniş bir mutabakat olursa üzerimize düşeni yapmaktan kaçınmayacağımızı söyledim. Öncelikle hepimizin bildiği gibi dindar siyasetiyle bilinen Temel Bey’in talebi için arzularımı sunuyorum. Geniş mutabakat oluşmaması nedeniyle adaylığımla ilgili bir süreç artık söz konusu değildir. Bazılarının risk almaz demesi gibi seviyesiz eleştirilerine bir şey söylemek istemiyorum. Seçim kampanyası polemikler olduğu için bu bana uygun değil.”

AK Parti’den gelen tepkiler meselesi

“AK Partili bazı arkadaşlarım hakkımda ileri geri konuşuyor. Onlara şunu söylemek istiyorum. AK Parti’nin kuruluş prensiplerini ilkelerini değerlerini hazırlayan kişilerden biri olarak ben bugün de bu erdemli programları aynı şekilde onaylıyorum. Bu ilkeleri destekliyorum. Türkiye’nin aydınlık geleceğinin bu prensipler sayesinde olacağına inanıyorum. Kimseyle bir sıkıntım yok. Ben sadece politikalar ve gelecek vizyonu ile ilgileniyorum. Benimle ilgili saygısızlık boyutuna ulaşan sözler söyleyen arkadaşlarıma da şunları söylemek istiyorum. Başlarını ellerine alıp şu anki konumlarını bir düşünsünler.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika