Dolar : Alış : 23.4314 / Satış : 23.4736
Euro : Alış : 25.2323 / Satış : 25.2777
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3168 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Aynur Haşhaş’dan yeni albüm

25 Temmuz 2020 - 938 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Aynur Haşhaş’dan yeni albüm
Aynur Haşhaş’dan yeni albüm

Kendine has üslubu ile beğeni toplayan Anadolu geleneksel halk müziğinin usta yorumcusu Aynur Haşhaş yeni albümü ”Pervane” ile müzikseverlerin gönüllerine misafir oluyor.  Otuz yıllık müzik  yolculuğunda Haşhaş okuduğu türküleriyle gönüllere dokunmaya devam ediyor ve bir yandan da Anadolu’ nun binlerce yıllık kadim kültürlerinin kapısını aralıyor. Albümün basın tanıtımı Mut-San Asansör sponsorluğunda Nişantaşı’ndaki Van Kahvaltı Evi’nde yapıldı. Lansmana ünlü sunucu Gülgün Feyman, Klibin yönetmeni Uğur Emre Torğut ve Soundhorus Prodüksiyon’dan Ali Haydar Timisi katyıldı. ”Pervane” albümünde 6 şarkı yer alıyor. Haşhaş, ”Pervane” adlı albümünün video klibini ”Deli Felek” türküsüne çekti. Albümde yer alan dört eser stüdyo ortamında canlı olarak kaydedildi. Düzenlemeler vokal kayıtlarının üzerine sonradan yapıldı.”Medet Allah” ve ”Çağrışa Çağrışa ” adlı iki geleneksel eser ise akustik enstrümanlar ile düzenlendi. Albümde; Deli Felek, Ben Melamet Hırkasını, Nicedir Ağlarsın, Deli Gönül, Medet Allah ve Çağrışa Çağrışa parçaları yer alıyor. ”Sevgi tek hakikat bu gök kubbede. Onun altında buluşabiliyorsak ne güzel” diyen Aynur Haşhaş ”Karanlık bizden ırak, aydınlıklar bize yakın bu şekilde yolumuza devam ediyoruz.  Yaptığım işi bilerek ve anlayarak, gönülde vücut bulması için çalıştım. Çalışmaların bir çok gönülde vücut buldu. Vücut bulduğumuz bütün gönüller bizim başımızın tacı, gönlümüzün de sultanı” diyerek duygularını dile getirdi.

TV Haber sunucusu Gülgün Feyman ile Mut-San Asansör Genel Müdürü Muttalip Balcıoğlu ve eşi, Basın Lansmanında Aynur Haşhaş’ı yalnız bırakmadılar.

Aynur Haşhaş, lansman sonrasında Ulusal Kanal^’da yayınlanan Nasıl Yani adlı programda Gülgün Feyman’ın konuğu oldu

Aşka ‘Pervane’ gönüller

Türkülerin yaşamı ve insanı anlattığını belirten Aynur Haşhaş, ”Bu zor günlerde karanlıkta hep bir ışık yaratmak istersin, o ışık da seni besler. Biz de böyle bir çalışma yapmak istedik. Her gönülde damla olmak, damlaları deryalara dönüştürmek adına güzeldir ve o insanda buluşmakta benim için önemli.  Soundhorus Prodüksiyon’dan Ali Haydar Timisi ile ‘Pervane’ adında bir albüm çalışması yaptık. Gecenin karanlığındaki tek aydınlık olan mum, pervane böceği için sevgilinin yüzü gibidir. Pervane mumun etrafından döndükçe döner. Pervane böceği aşık olduğu muma yaklaştığını zannedip onun olacağını sanerken mumun sıcaklığı pervaneyi yakar. Ama o yaklaşmaktan asla vazgeçmez. Bu olay aşkta yanış ve kayboluşu ifade eder. Aşkına pervane olmak ya da peşinde pervane olmak deyimlerinin buradan gelmektedir. Ayrıca ‘Ben Melamet Hırkası’na da klip çektik. Bu da tamamen dinleyicilerimizin isteği doğrultusunda gerçekleşti. Bu klipte bir çok kadının emeği oldu. Bunu bir aş olarak düşünüzsek, bu aşta birçok kadın dostumun tuzu var. Gönüllerde vücut bulsun istedim” diye konuştu.

Türk Halk Müziğinin usta yorumcusu Aynur Haşhaş, Editörümüz Gazeteci-Yazar
Murat İlter’in sorularını yanıtladı.


Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika