Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3261 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bakan Çavuşoğlu: Göç anlaşmasıyla ilgili adımları atacağız

15 Mart 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Bakan Çavuşoğlu: Göç anlaşmasıyla ilgili adımları atacağız
Bakan Çavuşoğlu: Göç anlaşmasıyla ilgili adımları atacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği ile yapılan Göç Anlaşması’nın tam manasıyla uygulanmadığını belirterek, “Göç anlaşmasının maddelerini bile uygulamayan Avrupa, vize konusunda da bizi oyalamasın. Bizde gereğini bundan sonra yapacağız” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Edirne temasları kapsamında özel bir restoranda STK temsilcileri, iş adamları ve muhtarlarla bir araya geldi. Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği’nin vize serbestisi konusunda kendilerini oyaladıklarının farkında olduklarını belirterek, “Bizim de sabrımız sınırsız değil. Göç anlaşmasının maddelerini bile uygulamayan Avrupa, vize konusunda da bizi oyalamasın. Bizde gereğini bundan sonra yapacağız. Bunu da çok açık ve net bir şekilde söylememiz lazım” dedi.

“Göç anlaşmasını uygulamayan Avrupa’ya gereğini yapacağız”
Bakan Çavuşoğlu, ‘vizeleri kaldırmaya çalışıyoruz ki insanlarımızın önündeki engeller kalksın’ diyerek, şunları kaydetti:“Avrupa Birliği’nin çifte standardını görüyoruz. Bizi oyaladığını da görüyoruz. Ama onlara da söyledik bizim de sabrımız sınırsız değildir. Bu konuda vatandaşlarımızın da beklentisi var. Göç konusundaki gerekli adımları da eğer vize serbestisi gelmezse göç anlamışıyla phentermine ilgili adımları da atacağız. Çünkü anlaşmanın gereği şudur; göç anlaşması, geri kabul anlaşması ve vize serbestisi, üçü birden uygulanacak. Biz bugüne kadar göç anlaşmasını sonuna kadar uyguladık. Her bir maddesine riayet ettik. Göç anlaşmasının maddelerini bile uygulamayan Avrupa, vize konusunda da bizi oyalamasın. Bizde gereğini bundan sonra yapacağız. Bunu da çok açık ve net bir şekilde söylememiz lazım.”

Bakan Çavuşoğlu’ndan Ukrayna müjdesi
Dünyanın birçok yerinde imzalanan anlaşmalarla artık vizelerin kaldırıldığını hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, “Bırakın vizeleri yarın inşallah birçok ülke ile de olacak bugün imzaladığımız anlaşma ile Ukrayna ile Türkiye arasında artık pasaportsuz sadece kimlikle seyahati temin ettik” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika