Dolar : Alış : 32.1452 / Satış : 32.2031
Euro : Alış : 34.8089 / Satış : 34.8717
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3263 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Obama,Suriye’deki radikal örgütün liderlerini öldürün emrini verdi

12 Kasım 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Başkan Obama,Suriye’deki radikal örgütün liderlerini öldürün emrini verdi
Başkan Obama,Suriye’deki radikal örgütün liderlerini öldürün emrini verdi

6-puvunszuiyj43n7hsy9g    

Washington, Rusya’nın uzun süredir talep ettiği adımı atıyor. Başkan Obama, Suriye’deki radikal örgütün liderlerini öldürme emri verdi. Suriye’deki iç savaşın en önemli tarafları ABD ve Rusya, El Nusra Cephesi örgütü için aynı çizgiye geldi. Washington, El Nusra Cephesi’nin liderlerine savaş açmaya karar verdi. 

2331587

Görev süresi iki ay sonra dolacak Başkan Barack Obama, Savunma Bakanlığı Pentagon’a örgütün liderlerini yakalama ve öldürme emri verdi. Yakın zamanda adını ‘Fetih El Şam Cephesi’ olarak ismini değiştiren örgüte karşı insansız hava araçları kullanılacak. Ayrıca istihbarat toplamaya ağırlık verilecek. 

qja73tmoo0syqpy__uh6-q

Beyaz Saray’ın terörle mücadele danışmanı Lisa Monaco, “El Kaide’nin Amerika ve müttefiklerine saldırı kapasitelerini artırmasına izin vermeyeceğiz” dedi. Temmuz ayında El Kaide’den ayrılan örgüt, ismini de ‘Fetih el Şam Cephesi’ olarak değiştirmişti. 2011 sonlarında kurulan ve 2012 başlarından itibaren adını duyurmaya başlayan Nusra Cephesi, Suriye’nin kuzeyinde çok küçük bir araziyi kontrol ediyor. Ancak gücüne oranla etkinliği oldukça fazla.

 859784

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika