Dolar : Alış : 32.1452 / Satış : 32.2031
Euro : Alış : 34.8089 / Satış : 34.8717
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3263 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BGU’dan turizm atağı Ürdünlü turistler Bursa dedi

07 Şubat 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»BGU’dan turizm atağı Ürdünlü turistler Bursa dedi
BGU’dan turizm atağı Ürdünlü turistler Bursa dedi

 

IMG_0510      IMG_0548

Suudi Arabistan, Kuveyt, Dubai ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki misafirlerin ardından Ürdünlüler de turizmde Bursa’yı tercih etti. Uluslararası turizm elçisi Ürdünlü Mohammed Qawasmi, Bursa’yı Orta Doğu turizmine kazandıracağını söyledi.

IMG_0558

IMG_0526

Son yıllarda Türkiye’ye gelen Orta Doğulu turist sayısının önemli artış göstermesi üzerine bu alanda çalışmalarını yoğunlaştıran şehirlerden biri de Bursa oldu. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ve Bursa Valiliği iş birliğiyle yürütülen çalışma kapsamında uluslararası turizm elçisi olan ayrıca eski Ürdün Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Mohammad Qawasmi Bursa’yı ziyaret etti. TURSAB üyesi olan BGU Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Ünlü ile çalışacak olan Qawasmi, Bursa’nın neredeyse bütün turistik mekanlarını inceledi. Yaptığı gözlemlerle Bursa’nın çok önemli bir turizm merkezi olduğunu dile getiren Qawasmi, memleketi Ürdün başta olmak üzere Orta Doğu ülkelerinin vatandaşlarının Bursa ziyaretleri için ortak bir çalışma yapmaya karar verdi.

IMG_0575

“BURSA GÜVENİLİR BİR TURİZM MERKEZİ”

Bursa intibaları ve yürüteceği çalışmalarla ilgili bilgiler veren Qawasmi, “Hayatımda ilk kez Bursa’da bulunuyorum. Kış turizmi başta olmak üzere eğitim ve sağlık turizmi alanlarında kaliteli bir yapıya sahip olan Bursa kültürel yapısıyla da oldukça zengin bir şehir. Bursa, Orta Doğu halkının ilgisini çekecek bir yapıya sahip. Ayrıca Bursa güvenilir bir turizm merkezidir.

IMG_0555

IMG_0523

Ürdün’e döndüğümde başta Ürdün’de olmak üzere Filistin ve Lübnan’da gerekli çalışmaları yürüteceğim. Ülkemde bulunan turizm şirketleri ile birlikte Bursa’yı kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Öte yandan Bursa günübirlik turlarla tanınabilecek bir şehir değil, Bursa’yı gezmek isteyen turistlerin yaklaşık bir haftaya ihtiyacı var” şeklinde konuştu. Bursa’nın dünyaya tanıtılması gerektiğine vurgu yapan BGU Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Ünlü, “Uzun yıllar Osmanlı’nın payitahtlığını yapması sebebiyle turizm adına önemli potansiyele sahip olan Bursa’mızı dünyaya tanıtmak için bu çalışmaya başladık. Mohammad beyi bir süreliğine şehrimizde misafir ettik. Bursa’yı kendisine tanıttık. Önceliğimiz gelen turistleri en az 3 4 gün süre ile burada ağırlamak. Bu sayede hem esnafımız ve işletmecilerimiz daha çok kazanacak, hem de Bursa’nın sahip olduğu kültürel yapı gerçek anlamda görülmüş olacak. Bu süreçte Mohammad Qawasmi başta kendi ülkesi olmak üzere turizm elçisi olarak gittiği tüm ülkelerde çalışmamıza destek verecek. Artık Bursa turizm için uğranılan bir durak değil gezilmesi gereken turizm merkezi olacak” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika