Dolar : Alış : 32.4579 / Satış : 32.5164
Euro : Alış : 34.7319 / Satış : 34.7944
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3265 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Biden; kuzeyde bir Kürt devleti kurulması gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi

31 Mart 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Biden; kuzeyde bir Kürt devleti kurulması gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi
Biden; kuzeyde bir Kürt devleti kurulması gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi

56a39097cbbf340e14df58e2  erdogan-ve-bidendan-son-dakika-aciklamalari

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Washington’da ABD Başkanı Barack Obama ile yapacağı görüşmeden önce, yardımcısı Joe Biden’la görüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden arasında Washington‘da gerçekleştirilen görüşmeye katılan Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, toplantıda konuşulan konulara dair açıklamada bulundu..

joe-biden_824

Kalın, “ABD Başkan Yardımcısı Biden, Suriye’nin toprak bütünlüğü konusunda Amerikan yönetiminin tavrının net olduğunu, herhangi bir bölünmenin asla desteklenmediğini, kuzeyde bir Kürt devleti kurulması gibi bir düşüncelerinin de hiçbir şekilde olmadığını ifade etti” dedi.Kalın, “ABD Başkan Yardımcısı Biden, Suriye’nin toprak bütünlüğü konusunda Amerikan yönetiminin tavrının net olduğunu, herhangi bir bölünmenin asla desteklenmediğini, kuzeyde bir Kürt devleti kurulması gibi bir düşüncelerinin de hiçbir şekilde olmadığını ifade etti” dedi. Kalın, “Bizim için PKK, PYD, YPG arasında herhangi bir fark yok.

biden-erdoğan-6711

DAİŞ arasında bir fark yok. Bizim, onların bir fiili durum yaratmasına müsaade etmemiz ya da müsamaha göstermemiz söz konusu değil. Onlar da bunu anladıklarını, o yüzden özellikle Mümbiç bölgesinde yapılacak operasyonla ilgili bizim hassasiyetlerimizi ve ortak hedeflerimizi esas alan bir plan üzerinde çalışılacağını söylediler ki zaten önümüzdeki hafta da bununla ilgili birimler toplantılarını yapıp detayları konuşacaklar” diye ekledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika