Dolar : Alış : 32.9441 / Satış : 33.0035
Euro : Alış : 35.8679 / Satış : 35.9325
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3271 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bu Nasıl Dostluk ! İtiraf Bass,dan PKK’nın Elindeki Silahlar ABD menşeilidir !

08 Nisan 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Bu Nasıl Dostluk ! İtiraf Bass,dan PKK’nın Elindeki Silahlar ABD menşeilidir !
Bu Nasıl Dostluk ! İtiraf Bass,dan PKK’nın Elindeki Silahlar ABD menşeilidir !

    bass

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Bass, terör örgütü PKK’nın eline geçen ABD silahlarının, Irak ordusuna verilen silahlardan olduğunun itiraf etti.Diplomasi Muhabirleri Derneği mensuplarıyla bir araya gelen Büyükelçi Bass, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

6694

 Büyükelçi Bass, YPG ile ilgili bir soru üzerine, Türkiye’de terör ve şiddet eylemleri düzenleyen grupları reddettiklerini vurguladı. Suriye’de birlikte çalıştıkları gruplar konusunda dikkatli davrandıklarını ifade eden Bass, bu gruplarla sınırlı ölçüde ve DAEŞ’e karşı yürütülen operasyonlarda çalıştıklarını, Suriye’deki Arap gruplara da aynı niyetle destek verdiklerini söyledi.

abd-nin-silahlari-bir-bir-kandil-e-gidiyor_x_7782775_51

“YGP’YE SİLAH VERMİYORUZ”
Konu hakkında çok fazla spekülasyon yapıldığına işaret eden Bass, “ABD, YPG’yi silahlandırmıyor. YPG’ye silah ve mühimmat vermiyoruz” diye konuştu. Zor bir dönemden geçildiğini kaydeden Bass, Türkiye’deki terör saldırılarından ve şiddetten üzüntü duyduklarını ve Türk halkının yanında olduklarını kaydetti.

uia_7090
İTİRAF ETTİLER: SİLAHLAR PKK’NIN ELİNDE
PKK‘lı teröristlerde ele geçirilen ABD menşeili silahların listesinin ABD makamlarına iletilmesine ilişkin bir soru üzerine Bass, PKK’nın ABD tarafından terör örgütü olarak kabul edildiği vurguladı. “Bu silahların Irak güvenlik güçlerine verilen stoklardan çıktığını doğrulayabildik” diyen Bass, bunun sürekli diyalog içinde bulundukları Türk hükümetine yardımcı olacağını ifade etti.

61478

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika