Dolar : Alış : 32.4579 / Satış : 32.5164
Euro : Alış : 34.7319 / Satış : 34.7944
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3265 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bursa Kent Konseyinde Diyabet Okulu 1.Dönemi Gerçekleştirildi

22 Ocak 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Bursa Kent Konseyinde Diyabet Okulu 1.Dönemi Gerçekleştirildi
Bursa Kent Konseyinde Diyabet Okulu 1.Dönemi Gerçekleştirildi

Bursa Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu tarafından “Diyabet ‘erken dönemde fark edildiğinde’ tedavi edilebilir bir hastalıktır” sloganıyla düzenlenen Diyabet Okulu, 14 Ocak Cuma günü saat 14.30’da Bursa Kent Konseyi Koza Salonu’nda açıldı.. 4 farklı dönemde gerçekleşecek eğitimlerde, konusunda uzman doktorlar tarafından katılımcılara 10 oturumda diyabet ile ilgili bilgiler verildi.. Bursa Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu tarafından ‘Diyabet erken dönemde fark edildiğinde tedavi edilebilir bir hastalıktır’ sloganıyla düzenlenen ‘Diyabet Okulu’nun 1. dönemi gerçekleştirildi.

10 farklı oturumda konusunda uzman doktorlar tarafından ‘Diyabet ile ilgili temel bilgiler’, ‘İnsülin direnci ve hastalıklarla ilişkisi’, ‘Diyabetin seyri, akut ve kronik dönemdeki sonuçlar ve komplikasyonlar’, ‘Diyabette beslenme’, ‘Diyabette yaşam tarzı değişiklikleri ve egzersiz’, ‘Diyabette psiko-sosyal sorunlar’, ‘Diyabetik ayak ve bakımı’, ‘İnsülin çeşitleri ve insülin tedavisi’, ‘Tip 1 diyabetteki takip ve tedavi özellikleri’ ve ‘Diyabet tedavisinde cerrahi yöntemler’ konu başlıklarıyla katılımcılara bilgiler verildi.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, ‘Diyabet Okulu’nda gerçekleştirilecek eğitimlerin 4 dönem süreceğini söyledi. Orhan, “İnanıyorum ki Sağlık Çalışma Grubumuz bundan sonra da farklı konulara yönelecek. ‘Gönüllülük esasına göre’ vatandaşımıza hizmet eden başta Prof. Dr. Sedat Demir hocamız olmak üzere, Sağlık Çalışma Grubu üyelerinin tümüne çok teşekkür ediyorum. Hemşerilerimizden çalışmalarımıza katılmalarını, destek vermelerini ve faydalı bilgiler edinmelerini rica ediyorum” dedi. Bursa Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu Temsilcisi Prof. Dr. Sedat Demir ise, “Bursa’da bilinen birçok sağlıkçı arkadaşımızın yer aldığı, hekim, öğretim üyesi, yardımcı sağlık personeli ve eczacılar olarak Sağlık Çalışma Grubu’nu kurduk. Bir taraftan sağlık ile ilgili doğru bilgiler üretilmesi ve yayılması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Bugün bir arada olmamızın sebebi de bu. Tüm toplumlarda çok büyük bir sağlık sorunu olan diyabetle ilgili bilgi kirliğinin önüne geçmek, diyabet hastalarımızı doğru eğitmek ve yönlendirmek adına ücretsiz eğitim faaliyetleri düzenledik” diye konuştu.

Diyabet Okulu’nda eğitim veren uzmanlar ..

Prof. Dr. Sedat Demir, Prof. Dr. Uğur Günşen, Doç. Dr. Nureddin Vurgun, Doç. Dr. Evren Dilektaşlı, Dr. Tayyar Güngör, Op. Dr. Mustafa Çetintaş, Dyt. Betül Ova, Klinik Psikolog Tuğba Sarısakal, Diyabet Eğitim Hemşiresi Gökben Durmaz.        Hab ;Cem Bayram SEÇEN. 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika