Dolar : Alış : 8.5218 / Satış : 8.5371
Euro : Alış : 10.3327 / Satış : 10.3513
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2817 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Eğitimi sonuna kadar parasız yapacağız, Sizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğiz

27 Mayıs 2018 - 858 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Eğitimi sonuna kadar parasız yapacağız, Sizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğiz
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Eğitimi sonuna kadar parasız yapacağız, Sizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğiz

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce İzmir Menderes’te vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili çok sert ifadeler kullanan İnce “Erdoğan diyor ki bunlar camiyi de yıkar. Bu zoruma gidiyor. AK Partili seçmenlere sesleniyorum. Ayıp ayıp, cami senin babanın malı mı? Neredeyse gelmeyin camiye diyecek. Bir daha böyle bir laf ederse perişan edeceğim onu meydanlarda.” diye konuştu.İzmir Menderes’te konuşan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Bunlar camiyi de yıkar’ sözlerine tepki gösterdi. Erdoğan’a seslenen İnce, “Bir daha böyle bir laf ederse perişan edeceğim onu meydanlarda” ifadelerini kullandı.

 

Eğitimi sonuna kadar parasız yapacağız. Sizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğiz. Emekliler, 1990’larda milli gelirin yüzde 17’si emeklilere aitti. Ramazan ve kurban bayramında 1000’er lira verecekler, o iş öyle olmaz. Emeklilerle ilgili kanun çakaracağız. Emekliler Ramazan ve Kurban Bayramı’nda o anki asgari ücret ne kadar ise onu alacak. Gençler 19 Mayıs’ta ve Cumhuriyet Bayramı’nda 500’er yüz lira alacaksınız. Size bu paraları Erdoğan mı verecek hiç merak etmeyin size bu parayı Türkiye Cumhuriyet verecek. Erdoğan diyor ki polislere 3600 vereceğim. Size bunu kim hatırlattı. İnce korkusu böyle bir şey işte.

Zoruma giden bir şey var. Erdoğan diyor ki bunlar camiyi de yıkar. Bu zoruma gidiyor. Ak Partili seçmenlere sesleniyorum. Ayıp ayıp, cami senin babanın malı mı? Neredeyse gelmeyin camiye diyecek. Bir daha böyle bir laf ederse perişan edeceğim onu meydanlarda. Meydanlarda konuşacağımız şey ekonomi, ekonomi. Her gittiğimi yerde ekonomi konuşacağım. Eğitim konuşacağım.

Tatile gitmek yok sakın ha sakın. 24 Haziran’a kadar hastalanmak yasaklanmıştır. Hazır mıyız Menderes. Bu prova miting bugün bu kadar olur. Hepinize teşekkürler.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika