Dolar : Alış : 32.5096 / Satış : 32.5682
Euro : Alış : 34.6254 / Satış : 34.6878
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3251 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Irak Başbakanı’na”Seviyemde değilsin,önce haddini bil

12 Ekim 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Cumhurbaşkanı Erdoğan: Irak Başbakanı’na”Seviyemde değilsin,önce haddini bil
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Irak Başbakanı’na”Seviyemde değilsin,önce haddini bil

erdogan-dan-ibadi-ye-haddini-bil-1476186249

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Başbakanı’nın Musul konusundaki açıklamaları için, ”Seviyemde değilsin, önce haddini bil, senin Irak’tan bağırman çağırman hiç önemli değil” dedi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı’nda, “Avrasya’da İslam; Din İstismarına Karşı Birlik, Dayanışma ve Gelecek Perspektifi” temalı 9. Avrasya İslam Şurası açılışında konuştu.

s-e7ce4d66ce713a2a7a591bb4dea6691007081f2c

Irak’ta, Suriye’de, Yemen’de hatta bir dönem Türkiye’de aynı oyun oynandı. Benim yanlış anlamalar vs olabilir, yine de söyleyeceğim. Ama benim Sunnilik diye Şiilik diye bir dinim yoktur. Benim dinim sünnilik değildir, benim dinim islamdır.

erdogandan_ibadiye_cevap_sen_once_haddini_bil_1476183089_4785

Tabi olduğum yorumu dinimin üstüne çıkarmam. Sorunun asıl kaynağını kendimizde aramalı sonra başkalarını sorgulamalıyız. İslam dünyası kendi içlerinde birlik olsalar sorunların çözümünü istişarede hoşgörüde arasalar bu terör örgütleri asla varlık gösteremezler. DEAŞ’ın eylemleri Batı ülkelerindeki İslam karşıtlığının yükselmesine neden oluyor. Dünyanın her yerinde farklı inanca sahip terör eylemlerine sebep olabiliyor. Sadece faili Müslümansa bu tüm İslam dünyasına mal ediliyor. Hiç Hristiyan terörü, ateist terörü diye bir şey duydunuz mu? Bugün Irak’ta DAEŞ’e karşı yürütülen operasyonlara tam 63 ülke müdahil olmuş durumda. Suriye’de de benzer durum var. Bizim meselelere müdahil olmamızı istemeyenler diğer ülkelere ses çıkarmıyor.

irakg

IRAK BAŞBAKANI İÇİN ÇOK SERT AÇIKLAMA

Seviyemde değilsin, senin Irak’tan bağırman çağırman hiç önemli değil, biz bildiğimizi okuyacağız. Önce haddini bil. Türkiye Cumhuriyeti’nin ordusu sizden talimat alacak kadar kalitesini kaybetmiş değildir. Benim ülkemde ABD’li bir terörist bir yeri bombalarsa biz de çıkaracağımız bir yasayla ABD’yi mahkum edebilir miyiz? Kim suç işlerse bedelini o öder. Onu devlete ödetemezsiniz. Biz Irak’a ırak kalmayız.

news-57fccc30204cc

Oradaki kardeşlerimizin çağrısına sağır kalamayız. Buradaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Türkiye’nin kimsenin bir karış toprağında, egemenliğinde gözü yoktur. Azıcık vicdanı olan Türkiye’ye destek olur, Türkiye’nin önünü açar. Teröre bulaşan her örgütün aynı zamanda itikadi bir sapma içinde olduğu bir gerçektir.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika