Dolar : Alış : 18.5550 / Satış : 18.5885
Euro : Alış : 18.4388 / Satış : 18.4720
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3062 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan Maliyeti ne olursa olsun telefonun şifresi kırılsın dedi ve kırıldı

20 Aralık 2017 - 897 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Cumhurbaşkanı Erdoğan Maliyeti ne olursa olsun telefonun şifresi kırılsın dedi ve kırıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Maliyeti ne olursa olsun telefonun şifresi kırılsın dedi ve kırıldı

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastına ilişkin soruşturmada kritik gelişmeler yaşandı. Altıntaş’a ait telefonun şifresinin kırılması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Dört haneli, hem harf hem de rakamdan oluştuğu için Türkiye’de kırılamayan şifre için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, soruşturmada görevli birimlere, “maliyeti ne olursa olsun telefonun şifresi kırılsın” talimatı verdiği ortaya çıktı.Rusya’nın eski Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastına ilişkin soruşturma kapsamında önceki gün Türkiye’ye gelen Rus soruşturma heyeti, dosyayı takip eden Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileriyle toplantı yaptı. Rus heyetiyle yapılan o kritik toplantıda, eldeki bulgu ve verilere göre suikastın FETÖ tarafından yapıldığı tespiti paylaşıldı. Savcılık ve Emniyet yetkililerinin de katıldığı toplantıda Karlov suikastının arkasındaki güçlere ilişkin değerlendirme yapıldı. Başsavcılık yetkilileri Rus heyetine iki ülke arasındaki ilişkileri bozmak için Karlov’a suikast düzenlendiğini ve saldırının arkasında FETÖ’nün bulunduğunu ifade etti. Rus heyetindekilerin de, “Suikastın FETÖ işi olduğuna kanaat getirdik. Arkasında ABD var” değerlendirmesinde bulundukları öğrenildi.

SİLİNEN E-POSTA MESAJLARI ORTAYA ÇIKMIŞTI Rus yetkililer, Karlov suikastına ilişkin soruşturma kapsamında, suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş’ın gerçekleştirdiği saldırı öncesine ait silinen e-posta mesajlarına ulaşmıştı. Altıntaş’ın bilgisayarında “Fetullah Gülen” ibareli 2 dosya, “Hizmet” ibareli 690 dosya, “FETÖ” ibareli 4 dosya, “Nur Cemaati” ibareli 1 adet dosyanın silindiği belirtildi. Saldırganın kendini gizlemek için büründüğü, “El-Kaide, El – Nusra ve DEAŞ” gibi örgüt isimlerinin de hard diskten arandığı ancak bulunamadığı ortaya çıktı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TELEFONUN ŞİFRESİ KIRILSIN Bu arada FETÖ üyesi Altantaş’a ait telefonun şifresinin kırılması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Dört haneli, hem harf hem de rakamdan oluştuğu için Türkiye’de kırılamayan şifre için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, soruşturmada görevli birimlere, “maliyeti ne olursa olsun telefonun şifresi kırılsın” talimatı verdiği ortaya çıktı.

İsrail merkezli şirketin Altıntaş’ın telefonunun şifresini kırabilmek için 20 bin dolar talep etmesi ve telefonu telefonu yurtdışına götürmek istemesi üzerine rota bir Hint firmasına döndü. Hint firmasının telefonu yurtdışına çıkarmadan Türkiye’de gerekli çalışmayı yapabileceği belirtildi. Telefona herhangi bir ekleme yapılmaması ve göz önünde işlemlerin sürmesi için de Başsavcılık’ta bir kozmik oda oluşturulacağı anlatıldı. İki tarafın da Hint firması için görüş birliğine vardığı belirtildi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika