Dolar : Alış : 8.5218 / Satış : 8.5371
Euro : Alış : 10.3327 / Satış : 10.3513
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2817 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Doların Yükselişi İle İlgili Hükümetten Açıklama Geldi

23 Mayıs 2018 - 684 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Doların Yükselişi İle İlgili Hükümetten Açıklama Geldi
Doların Yükselişi İle İlgili Hükümetten Açıklama Geldi

Dövizdeki dalgalanma ile ilgili hükümet kanadından açıklama geldi. Sosyal medya hesabından son durumu değerlendiren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, “Sağlıksız fiyat oluşumları yaşanmakta. En doğru hamlenin en uygun zamanda yapılacağına güvenim tam. Mali disiplinden ödün verilmeyecek” dedi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise “Seçime giderken kaybettirmek için pek çok şey yapacaklardır” ifadelerini kullandı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, döviz kurlarında yaşanan hareketlerin spekülatif olduğunu, yapılması gerekenleri desteklediğini açıkladı ve para politikalarının gerekleri cesaretle yapılması gerektiğini vurguladı. Kurlarda yaşanan hareketlerin ekonomide kalıcı hasar oluşturmayacağını ifade eden Bakan Zeybekçi, kurların sağlıklı piyasalarda belirleneceğini belirtti.

Sosyal medyadan da açıkladı

Dövizde yaşanan dalgalanma ile ilgili olarak hükümet cephesinden açıklama geldi. Sosyal medya hesabından son durumu yorumlayan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi şunları söyledi: “Reel ekonomi, büyüme, ihracat, istihdam ve kapasite kullanım oranları, ayrıca gelecek beklentilerine ilişkin öncü gösterge olarak yatırım teşvik başvuruları ve dünyanın en iddialı teşvik sistemine olan ilgi ile dünyada bu bakımdan ilklerde yer alan ülkemiz kur ve faiz oranlarında hak etmediği dalgalanmalar ve döviz piyasasında sağlıksız fiyat oluşumları yaşamaktadır.

İlgili kurumlarımız, reel sektörün başarısının, emeğinin ve alın terinin bu doğrultuda heba edilmemesi; döviz piyasasındaki dengesizliğin kaldırılması için gerekli araç ve yetkiye sahiptir. Bu sorumluluğu alarak, en doğru hamlenin en uygun zamanda yapılacağı konusunda güvenimiz tamdır.

Hükümetimiz her zaman serbest piyasa ekonomisini esas almıştır ve bu anlayışla devam edecektir. Mali disiplinden ve enflasyonla mücadeleden ödün verilmeden, sürdürülebilir ve dengeli büyüme hedeflerimiz gerçekleştirilecektir.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika