Dolar : Alış : 17.1818 / Satış : 17.2128
Euro : Alış : 17.5783 / Satış : 17.6100
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3031 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Engelsiz bir hayat için ilk hudut kapısı AYVALIK’ta

19 Aralık 2019 - 677 kez okunmuş
Ana Sayfa » ÇEVRE»Engelsiz bir hayat için ilk hudut kapısı AYVALIK’ta
Engelsiz bir hayat için ilk hudut kapısı AYVALIK’ta

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen Özürlüler Kanunu gereğince tüm kamu kurum ve kuruluşlarına ait mevcut resmi yapılar, tüm yol ve kaldırımlar,yaya geçidi, açık ve yeşil alanlar, spor alanları ve benzeri sosyal ve kültürel alt yapı alanları ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılmış ve umuma açık hizmet veren her türlü yapıların 7 yıl içerisinde engellilerin erişilebilirliğine uygun duruma getirilmesini gerektirmektedir.

5378 sayılı kanunda belirtilen erişilebilirliğin tanımı ise 200618 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile Türk Standartları Enstitüsü’ne bırakılmıştır. TSE, bu konudaki çalışmaları TS-9111 Özürlü ve Hareket Kısıtlığı Bulunan Kişiler İçin Binalarda Ulaşılabilirlik Gerekleri başlıklı standardıyla yayınlamıştır. TS-9111, erişilebilirlik denetimlerinde de esas alınacak standart olarak kabul edilmektedir.

Ayvalık Belediyesi , kanun gereği ve standartlara uygun olarak Ayvalık Gümrük Limanı Deniz Hudut kapısında , engelliler için gerekli düzenlemeleri gerçekleştirdi. Böylece ,engelli girişi, engelli park alanı,sarı çizgiler, engelli tuvaletleri ve rampalarının bulunduğu yeni Deniz Hudut Kapısı, engelliler için tasarlanan ilk Deniz Hudut Kapısı olarak Ayvalık Gümrüğünde hayata geçmiş oldu.

Engelliler İçin Çalışmalarımız Devam Edecek

Başkan Mesut Ergin, Başkan Yardımcısı Erkan Karasu ve İşletme ve İştirakler Müdürü Lütfü Kotan’la birlikte yapılan değişiklikleri yerinde inceleyip,bilgi aldı.

Mesut Ergin en büyük sorunları ulaşılabilirlikolan engelli insanlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak bizim öncelikli görevimizdir. Gümrük Limanındaki düzenlemelerle rahat seyahat etmelerini sağlamaya çalıştık. Ayvalık’ta engelsiz bir hayat için gereken her türlü düzenlemeleri yapmaya devam edeceğiz,umarım bu tüm benzer kamu alanları için örnek teşkil eder dedi.

HABER : BÜLENT ÖZGEN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika