Dolar : Alış : 32.9441 / Satış : 33.0035
Euro : Alış : 35.8679 / Satış : 35.9325
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3271 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İsveç’te rezalet sığınmacı çocukların seks ticaretinde kullanıldığı iddiası

19 Ağustos 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»İsveç’te rezalet sığınmacı çocukların seks ticaretinde kullanıldığı iddiası
İsveç’te rezalet sığınmacı çocukların seks ticaretinde kullanıldığı iddiası

  1471444625633

İsveç’in önde gelen gazetelerinden Aftonbladet, sığınmacı çocukların seks ticaretinde kullanıldığını iddia etti. İsveç‘in önde gelen gazetelerinden Aftonbladet, ülkede sığınmacı çocuklarınseks ticaretinde kullanıldığını ileri sürdü. Aftonbladet’in bugünkü sayısında yer verilen habere göre, Malmö kentinde kimsesiz sığınmacı çocuklar seks ticaretinde kullanılırken, İsveç polisi de şikayetlere karşı olayı soruşturmuyor.

1708-refugees

İsmi açıklanmayan bir okul müdürüyle yapılan röportajın da kullanıldığı haberde, kız ve erkek çocuk sığınmacıların okul bahçelerinden alınarak seks ticaretinde kullanıldığı iddia edildi.

Polisin şikayetlere rağmen işlem yapmadığı ileri sürüldü

Polise defalarca ihbarda bulunmalarına karşın çocukları kullananlar hakkında işlem yapılmadığını anlatan okul müdürü, bir sığınmacı çocuğun kaybolması üzerine polisin inceleme başlattığını söyledi. 2014 yılında 40 ihbar Öte yandan Sydsvenskan gazetesine konuşan Skone Bölgesi İnsan Ticaretiyle Mücadeleden Koordinatörü Lisa Green, Malmö’de sığınmacı çocukların seks ticaretinde kullanıldığını doğruladı.

20160817_isvec-te-siginmaci-cocuklar-seks-ticaretinde-kullaniyor-iddiasi

 Green, sadece 2014 yılında polise bu konuda 40 ihbarda bulunduklarını belirterek, seks ticaretinde kullanılan çocuk sayısının bu rakamın çok daha üstünde olduğunu düşündüklerini ifade etti. Green, vaka sayısının çokluğuna karşın polisin kimseye soruşturma açmamasını da eleştirdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika