Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa28°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2805 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İzmir Robot Süpürgeleri Sevdi, Talep 3 kat Arttı

07 Ekim 2018 - 593 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»İzmir Robot Süpürgeleri Sevdi, Talep 3 kat Arttı
İzmir Robot Süpürgeleri Sevdi, Talep 3 kat Arttı

Hepsiburada trend verilerine göre, geçtiğimiz yaza göre bu yaz İzmir’in robot süpürgelere olan talebi 3 kat arttı. Robot süpürge alanların %44’ünü 36-45 yaş aralığı oluştururken, bu oranı %36 ile 26-35 yaş aralığı takip etti. Robot süpürgeye en çok ilgi gösteren İzmir ilçelerinde ise Karşıyaka’yı sırasıyla Konak, Urla, Bornova, Buca takip etti. İzmirli kadınların robot süpürge talebi ise geçtiğimiz yaza oranla %120 artış gösterdi.

 

Türkiye’nin Hepsiburada’sı, sunduğu robot süpürge seçenekleriyle, ev temizliği için kısıtlı vakti olanların, evcil hayvan sahiplerinin ve alerjik bünyeye sahip olanların hayatını kolaylaştırıyor. Robot süpürgeler dayanıklı olmaları ve halıların yanı sıra sert yüzey kaplamalardaki performansları sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Paspas ve vakumlama yapabilen çok işlevli robotik süpürgeler sadece toz ve kir gibi maddelerin temizlenmesinde değil, aynı zamanda ortamın solunum sorunlarına neden olan alerjenlerden arındırılmasına da yardımcı oluyor.

Kullanıcılarının efor sarf etmeden temizlik yapmasına imkân tanıyan robot süpürgeler, Hepsiburada’da 5 ayrı markada, 14 farklı çeşitle ve avantajlı fiyatlarla müşterilere sunuluyor.

Robot Süpürgeler Hava Kalitesini Artırıyor

Tüm dünyada artan hava kirliliğini önlemek amacıyla sağlık ve hijyen konularına dikkat çekilmesi, robot süpürgelere olan talebi de artırıyor. Robot süpürgeler, yüksek verimli partikül emilim filtreleri ile partikül maddeleri emerek hijyenik bir temizlik sağlıyor. Bu süpürgeler ayrıca, rahat nefes almayı zorlaştıran kir ve polen gibi alerjenleri de ortadan kaldırıyor.

Temizlik Yapmaya Vakti Az Olanlar İçin İdeal

Dijital değişim ve teknolojinin sunduğu yeniliklerden yararlanmak isteyenler, zamandan tasarruf ederek evi sürekli temiz olsun isteyenler, küçük çocukları olan aileler ve evcil hayvan sahipleri robot süpürgelere olan rağbeti artırıyor.

Robot süpürgeler, gelişmiş haritalama teknolojileri sayesinde durmaksızın çalışıyor, otomatik olarak şarj istasyonuna dönerek kendini şarj ediyor ve temizliğe kaldığı yerden devam edebiliyor. Bu özellikleriyle kullanıcılar evde değilken bile evlerinin temizlenmesinin rahatlığını yaşayabiliyorlar.

 

Süpürgelerde “Akıllı” Dönem

Robot süpürgeler, üzerinde farklı bölgelere yerleştirilmiş kızılötesi ışın ve fotoselli sensörleri sayesinde duvarları, engelleri ya da merdiven gibi dik kesitleri algılıyor, bunlara yaklaştığında çarpmadan yön değiştirebiliyor. Mobilyaların, kanepelerin veya sandalyelerin altına rahatça sığabilen robot süpürgeler, döşeme, halı fark etmeksizin kirleri topluyor. Robot süpürgelerin sahip oldukları bir diğer akıllı özellik ise çok kirli ve az kirli alanlarda harcadıkları gücü ve çekim kuvvetini otomatik olarak ayarlayabilmeleri.

Böylece robot süpürgeler pil ömrünü daha etkin şekilde kullanabiliyor. Bu yeni nesil elektrikli süpürgelerin Wi-Fi bağlantısı olan modelleri de bulunuyor. Yeni nesil robot süpürgeler Wi-Fi bağlantısı ile akıllı telefon veya tabletten basit bir uygulama aracılığıyla programlanabilme olanağı sağlıyor.

 

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika