Dolar : Alış : 32.4579 / Satış : 32.5164
Euro : Alış : 34.7319 / Satış : 34.7944
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3265 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kılıç’lar çekildi. Bakanlık kararlı, Başkanlar direniyor!

06 Eylül 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Kılıç’lar çekildi. Bakanlık kararlı, Başkanlar direniyor!
Kılıç’lar çekildi. Bakanlık kararlı, Başkanlar direniyor!

11 Federasyon Başkanı topun ağzında. istifa etmezlerse, görevden alınacaklar.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın özellikle olimpik sporlara atıfta bulunarak “Farklı adımların atılması gerektiği noktasında bizim de düşüncemiz var. Sportif başarının bir federasyon başkanı için en önemli unsur olduğunu, en önemli kıstas olduğunu da dile getirmiştim. Öz eleştiri yaparak şapkasını önüne koyacak olan çok kişinin olduğunu düşünüyorum. Değerlendirmelerin sonucunda inanıyorum ki, yakın zaman içerisinde bu konu ile alakalı olarak biz bu işi daha iyi, daha motive arkadaşlara veya biz herhalde artık yorulduk, daha enerjik arkadaşlar bu işi devam ettirsin noktasında olacaklardır diye düşünüyorum” şeklindeki istifa isteği içerikli sözlerinin ardından gözler başkanlara çevrildi.

11 FEDERASYON TOPUN AĞZINDA

Genel kurul tarihlerinin çok yakın olması nedeniyle camia tarafından daha çok “Başarısızlar aday olmaya kalkışmasın” şeklinde yorumlandığı öğrenilen süreçle ilgili masa tenisi, hentbol, judo, atıcılık, binicilik, boks, kano, okçuluk ve Tenis Federasyonları’nın ilk etapta sıkıntı yaşayacak branşlar olduğu gelen bilgiler arasında. Atletizm ve Güreş Federasyonları için ise Rio’da başarılı olmalarına karşın nöbet değişimi olasılığının güçlü olduğu da iddialar arasında.

İSTİFA ETMEZLERSE GÖREVDEN ALINACAKLAR

Kılıç, değişim isteğinde ısrarcı. Bu hafta içinde başarısız olup da istifa etmeyen pek çok federasyon başkanının, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik’in başkanlığındaki Performans Kurulu’nun kararıyla görevlerinden uzaklaştırılması bekleniyor.

SEÇİLİRLERSE ÖDENEK YOK

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın istifa çağrısına rağmen Başkanlığa adaylığını açıklayan Federasyon Başkanlarını ve onları destekleyen kulüpleri zor günler bekliyor. İstifa etmeyen Federasyon Başkanlarına destek veren ve aday olmaları için Adaylık Teklif yazısı veren kulüpler mercek altına alınacak. Bu kulüplere ağır yaptırımlar gelebileceği iddia ediliyor. Görevi bırakmayan ve seçime girerek yeniden Federasyon Başkanlığını kazanan Federasyonları seçim sonra çok ağır bir teftiş bekliyor. Bu teftişin en az 2 yıl süreceği ve soruşturma bitene kadar Federasyonların, Bakanlıktan ve Spor Toto’dan ödenek alamayacağı konuşuluyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika