Dolar : Alış : 32.4579 / Satış : 32.5164
Euro : Alış : 34.7319 / Satış : 34.7944
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3265 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Marmara Denizi’nin kıyıları hayalet ağlardan temizleniyor

14 Ocak 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » ÇEVRE»Marmara Denizi’nin kıyıları hayalet ağlardan temizleniyor
Marmara Denizi’nin kıyıları hayalet ağlardan temizleniyor

Marmara Denizi’nin kıyılarında kabus haline dönen müsilaj temizlik çalışmaları ara vermeden devam ediyor. “Denizlerin Terk Edilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi” kapsamında toplam 12 noktada bulunan hayalet ağlar tek tek çıkarılıyor.

Marmara Denizi Eylem Planı kapsamında Marmara Denizi’nin kıyıları İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayalet ağlardan temizleniyor.

Kınalıada, Maltepe, Yenikapı, Zeytinburnu ve Yeşilköy açıklarında belirlenen su altındaki ağların denizden çıkarılması kameraya yansıdı.

Marmara Denizi’nde oluşan müsilaj ile mücadele için hazırlanan ‘Marmara Denizi Eylem Planı’ kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Marmara Denizi’ndeki hayalet ağların temizlenmesi karar alınmıştı.

Eylem planı ve İstanbul Tarım ve Orman Müdürü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünce yürütülen “Denizlerin Terk Edilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi” kapsamında, belirlenen 12 noktadaki deniz dibinde bulunan hayalet ağların temizlenmesi çalışmalarına başlandı.

Kınalıada, Maltepe, Yenikapı, Zeytinburnu ve Yeşilköy açıklarında belirlenen su altındaki ağlar denizden çıkarıldı. Hayalet ağ olduğu tespit edilen 12 noktada yaklaşık 19 bin metrekarelik gırgır ağı, 3 adet bin metrekarelik trol ağı ve 2 adet trol kapısı deniz dibinden çıkarıldı. Denizden çıkarılan hayalet ağlar ‘Sıfır Atık Projesi’ çerçevesinde geri dönüşüme kazandırılacağı öğrenildi.

KAYNAK : https://www.denizhaber.net/marmara-denizinin-kiyilari-hayalet-aglardan-temizleniyor-haber-106319.htm

HABER : BÜLENT ÖZGEN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika