Dolar : Alış : 8.6584 / Satış : 8.6740
Euro : Alış : 10.1456 / Satış : 10.1639
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa21°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2867 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mehmetçik’in kuş uçurtmadığı bölgede, iş makineleri de adeta arı gibi çalışıyor

01 Ekim 2017 - 1.044 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Mehmetçik’in kuş uçurtmadığı bölgede, iş makineleri de adeta arı gibi çalışıyor
Mehmetçik’in kuş uçurtmadığı bölgede, iş makineleri de adeta arı gibi çalışıyor

Irak’ın kuzeyinin sıfır noktasında, sınır güvenliği için yürütülen yol açma çalışmasında dağlar dinamitlerle patlatılıyor. Yolun bazı bölgelerinde toprak kaymasına karşı taş duvarlar örülürken, dar virajlar ise teker teker genişletiliyor. Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde yürütülen yol açma çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Sınırın sıfır noktasında sürdürülen yol açma çalışmaları, zorlu doğa şartları nedeniyle adeta metre metre ilerliyor. Şemdinli ilçesindeki Balkaya Dağları’na doğru ilerleyen yol, yer yer kayalıkların dinamitlerle patlatılarak düzleştirilmesiyle devam ediyor. Teröristlerin bir dönem cirit attığı Oramar Dağı’nın yamaçlarında yürütülen yol açma çalışmaları ise aralıksız devam ediyor. Mehmetçik’in kuş uçurtmadığı bölgede, iş makineleri de adeta arı gibi çalışıyor.

İş makinelerinin işlevsiz kaldığı kayalık bölgeler, dinamitlerle patlatıldıktan sonra temizle ve düzleştirme çalışmaları yapılıyor. Yolun bazı bölgelerinde toprak kaymasına karşı taş duvarlar örülürken, dar virajlar ise teker teker genişletiliyor.Yürütülen çalışmalarla sınırdaki tüm üs bölgeleri faaliyete geçirilecek yol sayesinde birbirine bağlanacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika