Dolar : Alış : 32.2313 / Satış : 32.2894
Euro : Alış : 34.8106 / Satış : 34.8734
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3265 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mete Yarar,15 Temmuz darbe girişimi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu

29 Ekim 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Mete Yarar,15 Temmuz darbe girişimi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu
Mete Yarar,15 Temmuz darbe girişimi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu

mete-yarar-mit-ten-bir-ekip-darbeci-f-16-lara-ku-2320876

Güvenlik uzmanı Mete Yarar, 15 Temmuz darbe girişimi hakkında çarpıcı açıklamaları .                                               Darbe girişimi saat 14.45’te başladığını belirten Yarar, “MİT eğer doğru tepki vermese ve Genelkurmay’a bilgi gitmese durum çok farklı olurdu” diye konuştu. Güvenlik uzmanı Mete Yarar, Bir tv  programında 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yarar’ın açıklamaları: Türkiye’nin şu anda AWACS’ları var. Etki alanımız 800 kilometre genişledi. Bu İsrail’in tam ortasına kadar bir sahayı kapsar. Bugün görüyoruz ki silahlı İHA ne kadar önemli. Silahlı İHA ile bir yere asker girmeden de bir yeri vurabiliyor. Operasyon yapan alanı göremiyorsan operasyon yapamazsın. Muhakkak alanı görmelisin, irtibatın olmalı, ateş yeteneğin olmalı.

fft5_mf841831

‘TÜRKİYE UMUDUN ÖTESİNE GEÇTİ’ Allah’a şükür bugünleri gördük. Türkiye umudun ötesine geçti. Çukurca’da TSK unsurları araziye çıkmadan 400 terörist öldürüldü. Şimdi anlıyor musunuz bugüne kadar Türkiye’ye neden silahlı İHA verilmedi?

fft5_mf1002888

’15 TEMMUZ’U YAPANLAR 1 YILDIR PLANLIYORDU’ 15 Temmuz sadece bir gün sürdü ama planı yapanlar bir yıldır çalışıyordu. Üst akılın bir oyun planı ve bu planda kullanacağı bir sürü vatan haini var. Ancak millet bunu önledi. PKK’nın barikatlar önünde ezildiği süreçte de halkın dirayetiyle oyunu bozduk.

15-temmuz-darbe-girisimi-23-eylulde-abdde-tum-dunyaya-anlatilacak

‘GENELKURMAY’A İSTİHBARAT ‘DARBE’ ŞEKLİNDE GİTMİYOR MİT 14.45’te başladığında eğer doğru tepki vermese, bu bilgi Genelkurmay’a gitmezdi. Genelkurmay’a eğer bu bilgi gitmese ve hareket başlamasa farklı olurdu. Fakat Genelkurmay’a istihbarat ‘darbe’ şeklinde gitmiyor. Genelkurmay’a ilk mesaj 16.05’te çekiliyor.

1303099_620x410

GENELKURMAY BAŞKANI’NIN REFLEKSLERİ OLAYIN SEYRİNİ DEĞİŞTİRİYOR Eğer ihbarı yapan binbaşı söylememiş olsa her şey farklı olurdu. 2014’te örgütten ayrılmış bir isim. Eğer MİT refleksini biraz daha gevşek vermiş olsaydı, biz gece saat 03.00’te çat diye yakalanmıştık. MİT bilgiyi Genelkurmay’a gönderiyor. Genelkurmay Başkanı getirin şu adamların bilgisini diyor. Ondan sora Genelkurmay Başkanı’nın refleksleri, verdiği emirler olayın seyrini değiştiriyor.

20160722185535_pers_b

‘BÜTÜN İFADELERİ TEK TEK OKUDUM Hakim, savcı, polis değilim ama bütün ifadeleri tek tek okudum. Kitapta mizansene hiç girmedim. Asıl önemli olan şeylerden bir tanesi bu 24 saate ortaya koyduğumuzda, insanların ne olup bittiğini öğrenmesi lazım. İnsanlar, ‘Neden düğüne gitmişler, neden o komutanlar çağrılmamış’ diyorlar. O soruların cevapları burada var. Bu bilinmeyenler ‘tiyatro’ denmesine neden oluyor.

15-temmuz-darbe-koprujpggjoux67g

‘HERKES UCU UCUNA KURTULMUŞ’ MİT Müsteşarı 19.45’te Cumhurbaşkanımızı arıyor, ulaşmaya çalışıyor. O sırada Cumhurbaşkanımız istirahatte. MİT Müsteşarı yine de Cumhurbaşkanı’nın koruma müdürünü arayıp “Ankara’da bazı hareketler var. Ekip durumunuz nasıl? Takviyeye ihtiyacınız var mı?” gibi sorular soruyor. Çünkü gelen istihbarat ‘darbe’ şeklinde değil. MİT Müsteşarı’nın dışarıya çıkışı, girişi, herkes nasıl ucu ucuna kurtulmuş, dakika dakika saat saat ortaya koyduğumuzda ortaya çıkıyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika