Dolar : Alış : 32.9441 / Satış : 33.0035
Euro : Alış : 35.8679 / Satış : 35.9325
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3271 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

PKK’nın İstanbul aydos ormanında cephaneliği bulundu!

18 Haziran 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»PKK’nın İstanbul aydos ormanında cephaneliği bulundu!
PKK’nın İstanbul aydos ormanında cephaneliği bulundu!

PKK SİLAHLAR003

Diyarbakır’dan İstanbul’a gönderilerek Aydos Ormanı’na gömülen PKK cephaneliği Terörle Mücadele Ekipleri ile MİT’in ortak operasyonuyla ele geçirildi. Gözaltına alınan bir kuryenin üzerindeki kart şifresi çözülerek kartın içindeki kroki bulundu.

weapon_hakkari_180316

Yapılan kazıda Uzi ve Kalaşnikof marka silahlarla bomba yapımında kullanılan fünyeler yakalandı. Kurye E.Ş.’nin üzerinde yapılan aramada bir micro SD hafıza kartı bulundu. Şifrelenmiş olan micro SD kartın şifresi uzmanlar tarafından kırıldı. Daha sonra kart iki gün boyunca uzmanlar tarafından incelendi. Çözümü yapılan karttan krokiye ulaşıldı.

istanbulda-ormanda-pkk-cephaneligi-xfpm

İnceleme sonucu silah ve bomba düzeneğinin Kartal, Aydos ormanlık alanında olduğu belirlendi. Krokideki noktaların birleştirilmesiyle silahların saklandığı nokta tam olarak tespit edildi ve dün sabah kazı başlatıldı. Yapılan kazı sonunda yaklaşık 1 metre derine gömülmüş 2 Kalaşnikof, 1 Uzi, 105 mermi, uzaktan kumanda ve bomba yapımında kullanılan çok sayıda fünye, bomba düzeneği için hazırlanmış cep telefonu, bomba zaman ayarlayıcı, uzaktan kumanda ve bomba düzeneği hazırlama klavuzu ele geçirildi. Kış aylarında gömüldüğü belirlenen malzemeleri getiren E.Ş.’nin YDG-H İstanbul sorumlularından olduğu tespit edildi. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen E.Ş. tutuklandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika