Dolar : Alış : 32.1452 / Satış : 32.2031
Euro : Alış : 34.8089 / Satış : 34.8717
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3263 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Putin Batıyı ve ABD’yi tehdit etti Vurmadığımız yerleri vurmaya başlayabiliriz

05 Haziran 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Putin Batıyı ve ABD’yi tehdit etti Vurmadığımız yerleri vurmaya başlayabiliriz
Putin  Batıyı ve ABD’yi tehdit etti Vurmadığımız yerleri vurmaya başlayabiliriz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’nin Ukrayna’ya gönderdiği fırlatma sistemleri hakkında çok sert açıklamalarda bulundu. ABD’yi savaşı uzatmakla suçlayan Putin ayrıca “Uzun menzilli füzeler teslim edilirse Ukrayna’da vurmadığımız nesnelere saldıracağız” ifadelerini kullandı. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta gerilim bir kez daha tırmandı. ABD’nin Ukrayna’ya yeni destek paketi içerisinde çoklu fırlatma sistemleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Putin, ABD’nin Kiev’e çoklu fırlatma sistemleri tedarik amacının, Ukrayna’daki silahlı çatışmaları uzatmak olduğunu belirtti.

SAVAŞIN SEYRİNİN DEĞİŞMEDİĞİ SAVUNDU

ABD çoklu fırlatma roket sistemlerinin Ukrayna’ya tedarikinin esasen hiçbir şeyi değiştirmediğini belirten Putin, çünkü Ukrayna ordusunun daha önceden bu tür Rus ve Sovyet yapımı Grad, Smerç, Uragan gibi çok namlulu roketatarlara sahip olduğunu hatırlattı. Bu tür silahlarda menzilin sistemin kendisine değil, kullanılan füzelere bağlı olduğuna dikkat çeken Putin, Ukrayna’ya tedariki söz konusu olan füzelerin tipine göre uçuş mesafesinin 45-70 kilometre olduğunu, halbuki Grad, Smerç ve Uragan çok namlulu roketatarlarda, atılan füzelerin de 40-70 kilometre mesafeye sahip olduğunu ifade etti. Dolayısıyla bunun yeni bir şey olmadığının altını çizen Putin, ABD ve diğer ülkelerden Ukrayna’ya yapılan bu tür silah teslimatlarının sadece Kiev’in askeri teçhizat kayıplarını telafi etmekle ilişkilendirilebileceğini dile getirdi. Putin, “Genel olarak ek teslimat etrafındaki tüm bu yaygaranın bence tek amacı var: Silahlı çatışmayı mümkün olduğunca uzatmak.” ifadesini kullandı.

“SALDIRMADIĞIMIZ YERLERE SALDIRACAĞIZ”

Rusya’nın, daha uzun menzilli füzelerin Ukrayna’ya teslim edilmesi durumunda bundan sonuçlar çıkaracağını kaydeden Putin, “O zaman füzelere ihtiyaç var. Evet, eğer onlar (uzun menzilli füzeler) sevk edilirse, o zaman bundan uygun sonuçlar çıkaracağız ve elimizde yeteri kadar bulunan imha araçlarını henüz vurmadığımız nesnelere saldırmak için kullanacağız.” dedi. Haber ; Cem Byram SEÇEN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika