Dolar : Alış : 32.9441 / Satış : 33.0035
Euro : Alış : 35.8679 / Satış : 35.9325
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3271 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 16 Haziran 2016

QNB Group Finansbank’ı satın alma sürecini tamamladı

 f_zs_853862584218QNB Group, Finansbank A.Ş.’nin yüzde 99.81 hissesini satın alma sürecini dün tamamladı. Bu satın alma işlemi, QNB Group’un uluslararası genişleme stratejisinde önemli bir kilometre taşı niteliğinde. Türkiye pazarına, Finansbank’ı alarak giren ve böylece uluslararası pazardaki varlığını güçlendiren QNB Group, bu hamlesiyle, Türkiye-Ortadoğu ve özellikle Türkiye-Katar arasında hızla gelişen ticaret hacminden ve güçlenen ekonomik bağlarından azami şekilde fayda sağlamayı planlıyor.

f_cb_252697795529
 Bu satın alma, QNB Group’un aynı zamanda Türkiye bankacılık sektörünün ve ekonomisinin uzun vadede potansiyeline duyduğu güvenin de bir yansıması olarak değerlendiriliyor. Öte yandan, toplam varlıkları, müşteri mevduatı ve kullandırdığı kredilerle Türkiye’nin en büyük 5’inci özel bankası olan, deneyimli yönetim kadrosuyla organik olarak büyüyen Finansbank; yurt genelinde 620’den fazla şubesi, 12 binin üzerindeki finans profesyoneli ile 5.3 milyonun üzerinde müşteriye hizmet veriyor.
QNB GROUP CEO'SU ALİ AHMED AL-KUWARİ, SATIN ALMA İŞLEMİ İLE İLGİLİ OLARAK, "BU SATIN ALMA İŞLEMİ, QNB'NİN 2017 YILI İTİBARIYLA ORTA DOĞU VE AFRİKA'NIN İKONU OLMASI VİZYONUMUZ DOĞRULTUSUNDA HAYATİ ÖNEM ARZ EDİYOR" AÇIKLAMASINDA BULUNDU. (İHA/İSTANBUL-İHA)
31 Mart 2016 itibarıyla, Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına göre Finansbank’ın aktifleri 32 milyar dolar, kredileri 21.8 milyar dolar, mevduatları 17.3 milyar dolar ve özkaynakları da 3.8 milyar dolar seviyesinde.
Türkiye, QNB için stratejik pazar
 QNB Group CEO’su Ali Ahmed Al-Kuwari, satın alma işlemi ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Bu satın alma işlemi, QNB’nin 2017 yılı itibarıyla Orta Doğu ve Afrika’nın ikonu olması vizyonumuz doğrultusunda hayati önem arz ediyor. Stratejimizi, rekabet avantajı öngördüğümüz, yüksek büyüme kapasiteli pazarlara yoğunlaşmak oluşturuyor. Piyasa büyüklüğü, nüfusu, büyüme performansı, güçlü ekonomik ve bankacılık sektörü verileri, Avrupa, Asya ve Afrika arasındaki stratejik konumuyla Türkiye’yi, tam da böyle bir pazar olarak görüyoruz. Türkiye’nin ve Finansbank’ın gelecekteki büyümesinde rol oynamak, QNB bünyesinde Finansbank’ın uluslararası piyasalarla bağlantılarını güçlendirmek ve Finansbank’ın ölçeğini bir sonraki seviyeye taşıyacak olmak bizleri çok heyecanlandırıyor.” Satın alma sonrası Finansbank hisselerinin yüzde 99.81’ine sahip olan QNB Group, kalan yüzde 0.19’luk hisse ile ilgili olarak ilerleyen zamanda zorunlu çağrıda bulunacak.
qnb-group-un-finansbank-i-satin-alma-sureci-8531247_x_7464_o
Finansbank yeni bir ölçeğe taşınacak
 Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Grup CEO’su Ömer Aras da, satın alma ile ilgili olarak şu yorumu yaptı: “QNB ile başlayan bu yeni dönem Finansbank için heyecan verici bir kilometre taşı olma özelliği taşıyor. QNB Group bünyesinde yer almaktan ve yeni bir döneme girmekten heyecan duyuyoruz. Bu satın alma aynı zamanda, Finansbank’ın mükemmeliyet tutkusunun uluslararası standartlarda gördüğü kabulün yetkin bir kanıtıdır. Bu güç birliği sonrasında, Finansbank’ı yeni bir ölçeğe taşıyacağımıza ve QNB Group’un artık bizim de bir parçası olduğumuz geniş uluslararası ağı sayesinde, müşterilerimize ve paydaşlarımıza istisnai hizmetler sunacağımıza inancımız sonsuzdur.”
QNB Group: Türkiye’deki en yüksek reytinge sahip uluslararası banka
 QNB Group, istikrarlı büyümesiyle Katar’ın en büyük bankası olmanın yanı sıra, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin de lider finansal kuruluşu konumunda bulunuyor. Orta Doğu ve Afrika bölgesinin en değerli bankacılık markası olarak kabul edilen QNB Group aynı zamanda Türkiye’de faaliyet gösteren en yüksek reytinge sahip uluslararası banka olma özelliğini de taşıyor. Grup, Finansbank’ın bünyesine katılmasıyla, üç kıtada 30’dan fazla ülkede geniş kapsamlı ürün ve hizmet yelpazesiyle faaliyet gösterir hale geldi. QNB’nin, bin 200’ü aşkın işyerinde, 27 bin 300’den fazla çalışanı ve 4 bin 300’ün üzerinde ATM’si bulunuyor.

Firma Fotoğraf Galerisi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika