Dolar : Alış : 32.4579 / Satış : 32.5164
Euro : Alış : 34.7319 / Satış : 34.7944
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3265 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Rusya’dan şok uyarı Ukrayna’yı kıyamet bekliyor diyerek tehdit etti

19 Temmuz 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Rusya’dan şok uyarı Ukrayna’yı kıyamet bekliyor diyerek tehdit etti
Rusya’dan şok uyarı Ukrayna’yı kıyamet bekliyor diyerek tehdit etti

Ukrayna tarafından Kırım’a saldırı yapılacağı iddiaları sonrası Rusya’dan açıklama geldi. Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, “Kırım’a saldırı olursa Ukrayna’yı kıyamet bekliyor” dedi. Rusya, Ukrayna’ya saldırılarını sürdürürken Kırım’a saldırı iddiaları gündeme geldi. Ukrayna’da Kırım Köprüsü’ne saldırı düzenleneceği söylemleri arttı.

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Ukrayna-Rusya Savaşı ve Rusya’nın batı ile ilişkilerine dair önemli açıklamalarda bulundu. Medvedev, Ukrayna yönetiminin Kırım’ı, Rusya’dan geri almak ve Kırım Köprüsü’ne saldırı düzenlemek gibi söylemlerine yönelik, “Zaman zaman bir takım açıklamalarla ortaya çıkan bazı yüceltilmiş kanlı palyaçolar bizi tehdit etmeye çalışıyor. Kırım’a yönelik saldırıdan bahsediyorum. Böyle bir şey olması durumunda Ukrayna için kıyamet günü gelecek. Çok hızlı ve sert bir şekilde olacak ve saklanmak mümkün olmayacak. Yine de bu tür açıklamalarla genel durumu kışkırtmaya devam ediyorlar” ifadelerini kullandı.

BATI BİZİ KISKANIYOR Batılı ülkeler ile yaşadıkları gerilime de değinen Medvedev, “ABD ve bazı Avrupa ülkelerinin amacı, Rusya’nın gelişimini mümkün olduğunca engellemektir. Birçok yönden bizi ve yeteneklerimizi kıskanıyorlar. Dünyayı olduğu gibi algılamalıyız. Ülkemiz tüm devletleri memnun edemez. Memnun etmeye çalışan devletler, egemenliklerini ya tamamen ya da kısmen kaybederler. İşte o zaman başkalarının uydu devleti olursunuz. Çok uzun süredir ülkemiz kendine yetiyor ve kimsen uydusu değil” şeklinde konuştu. Haber ; Cem Bayram SEÇEN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika