Dolar : Alış : 32.1452 / Satış : 32.2031
Euro : Alış : 34.8089 / Satış : 34.8717
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3263 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Saldırıyı terör örgütü Al-Shabab üstlendi ‘Hedef Türk NATO askerleriydi’

14 Şubat 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Saldırıyı terör örgütü Al-Shabab üstlendi ‘Hedef Türk NATO askerleriydi’
Saldırıyı terör örgütü Al-Shabab üstlendi ‘Hedef Türk NATO askerleriydi’

_h49174_5880a 1-1455379193

Bugüne kadar kimsenin üstlenmediği, Somali’de 2 Şubat günü Daolla Hava Yolları uçağına yapılan bombalı saldırıyı terör örgütü Al-Shabab üstlendi. Terör örgütü El Şebab, bu saldırının Somali’deki batılı istihbarat operasyonlarının intikamı olduğunu açıkladı.

al-shabab-somali-de-ucaga-bombali-saldirinin-8156219_x_o

HEDEF TÜRK NATO ASKERLERİYDİ

Al- Jazeera’nın haberine göre Daolla Hava Yolları uçağının havalanmasından beş dakika sonra gerçekleştirilen bombalı saldırıda hedef El Şebab’ın açıklamasına göre uçakta bulunan batılı ajanlar ile Türk NATO askerleri idi. BBC’nin haberine göre saldırının olduğu gün çok sayıda yolcu aslında Türk Hava Yolları uçağı için yer ayırtmıştı.

fft107_mf7072576

Ancak uçuş, Türk Hava Yolları’nın aktardığına göre kalkıştan bir kaç saat önce hava muhalefeti nedeniyle ertelenmişti.El Şebab’ın açıklamasında aslında Somali’deki batı kaynaklı operasyonlara destek olduğu gerekçesiyle THY uçağının hedef alındığı belirtildi. Ancak El Şebab uçağı düşürme konusunda başarısız olduğunu aktardı.  Şubat ayının başında Mogadişu’dan Cibuti  seferini yapmak üzere havalanan yolcu uçağında, havalanmasından beş dakika sonra bilgisayar içine gizlenerek uçağa sokulan bombanın patlaması sonucu uçak kabininde delik açılmış, bombayı patlatan terörist ise açılan delikten fırlayarak ölmüştü. 180 yolcusu bulunan yolcu uçağı ise Mogadişu hava limanına acil iniş yapmıştı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika